3 червня: чим цікавий та пам’ятний нинішний день

3 червня: чим цікавий та пам’ятний нинішний день

3 червня – день пам’яті святої цариці Олени. Вона була матір’ю рівноапостольного князя Костянтина та допомагала йому у різних християнських справах після того, як вони вдвох увірували в Бога. Будучи вже в похилих літах, 326 року, вона вирушила у мандрівку, під час якої руйнувала язичницькі храми, будувала церкви, читала прововіді та допомагала тим, хто цього потребував. Померла у віці 80 років.

У народі 3 червня називали Оленин день. Дівчата молилися святій цариці Олені, щоб та подарувала їм щасливу долю.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 3 червня:

1527 рік – о 7 годині вечора розпочинається Велика пожежа Львова, що знищує всю готичну забудову міста;

1638 рік – починається Жовнинська битва, яка стала вирішальною для повстанців на чолі з Дмитром Гунею проти шляхетського війська Речі Посполитої під час повстання Острянина;

1768 рік – гайдамацькі загони Максима Залізняка та Івана Ґонти беруть місто Умань;

1892 рік – засновують англійський футбольний клуб “Ліверпуль”;

2006 рік – Чорногорія проголошує незалежність;

2017 рік – починає діяти соціальна мережа Ukrainians.

Який день в Україні і світі

3 червня в Україні і світі святкують Всесвітній день велосипеда. Свято було встановлено за ініціативою Генеральної асамблеї ООН 2018 року. В тому вигляді, який ми бачимо сьогодні, велосипед з’явився не одразу. І в його історії важко встановити якогось одного винахідника. Існує думка, що першим був ще Леонардо да Вінчі, який намалював ескізи двоколісної машини. Там зображено конструкцію, яка дуже нагадує велосипед. Проте деякі дослідники вважають, що це малюнки не самого генія, а його учня Джакомо Капротті. Першою важливою датою в історії велосипеда прийнято вважати 1817 рік, коли винахідник із Німеччини Карл фон Дрейз створив своєрідний самокат, який мав сідло, кермо і два колеса.

День народження парашута. Саме в цю дату продемонструмали перший пристрій для повільного приземлення. Сталося це 1785 року. Парашут показав Лондону винахідник з Франції Франсуа Блашар. На пристрої тоді успішно приземлили собаку. Через рік винахідник повторив свій експеримент вже з бараном. А першою людиною став доброволець Андре-Жак Гарнерен.

Всесвітній день людей із деформацією стопи. Дату обрали невипадково, адже саме цього дня народився іспанський ортопед Ігнасіо Понсеті, який винайшов метод корекції деформації стопи (гіпсування). Зараз він активно використовується в медицині для повного чи часткового усунення клишоногості.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *