3 жовтня: народне свято, прикмети погоди, традиції та заборони дня

3 жовтня: народне свято, прикмети погоди, традиції та заборони дня

3 жовтня в церковному календарі – день пам’яті великомученика Євстафія Плакиди, дружини його Феопистії та синів Агапія та Феописта. Своїм життям мученик показав, якою повинна бути любов до Бога. Він був воєначальником за імператорів Траяна і Тита. Прийняв християнство та охрестив всю свою сім’ю. Переніс чимало випробувань. А згодом він та вся його сім’я були піддані тортурам за віру в Христа.

Наші предки вважали святого Євстафія Плакиду покровителем вітру. За напрямком вітру визначали погоду найближчим часом. Північний вітер обіцяє морози, південний – потепління, західний – дощі, а східний – сонячну і ясну погоду.

3 жовтня на Русі запускали млини і мололи зерно з літнього врожаю. У цей день вітали мельників і дарували їм подарунки. 

Іменини

Іменини сьогодні святкують: Іван, Василь, Михайло, Іларіон, Олександр, Олег, Теодор, Остап, Яна, Феодора, Тетяна.

Який сьогодні день в Україні і світі

3 жовтня – Всесвітній день запобігання булінгу (World Day Of Bullying Prevention). Булінг – це цькування, яке розповсюджене в школі, на роботі і навіть вдома. Він призводить до психічних та емоційних травм, а тому повинен бути вчасно зупинений.

Всесвітній день поширення інформації про дислексію. Ця подія була створена за ініціативи Міжнародної асоціації з дислексії. А заходи завжди спрямовані на те, щоб закликати людей терпляче ставитися до тих, хто може повільно читати.

3 жовтня починається Тиждень захисту тварин. Проводиться щорічно. Заснований комітетом IVSA (SCAW). Головна мета – навчити людей любити тварин та ставитися до них із повагою.

Всесвітній день смузі. Свято було створене 2015 року. Його ініціатором виступив консультант щодо здорового харчування, токсиколог Рей Мехта. Головна мета дня – донести до людей важливість здорового харчування.

Всесвітній день грибників. Це неофіційне свято, але любителі “тихого полювання” його дуже люблять святкувати.

 Міжнародний день лікаря. Вперше слово “лікар” з’явилося у Оксфордському словнику англійскої мови 1400 року.

Міжнародний день житла (World Habitat Day). Його започаткували, щоб розв’язати проблеми, які можуть виникати в умовах проживання людей в різних населених пунктах. Свято було створене ще 1986 року.

Всесвітній день архітектора і архітектури. Започаткували його у 1985 році. Проєктування будинку вимагає врахування великої кількості чинників, а тому роботу архітектора важко переоцінити.

День техніків. Спочатку цей день започаткували, щоб допомогти старшокласникам отримати освіту, яка б дозволила продовжити кар’єру в технічній сфері. Заснували його 1998 року за ініціативи мереж CNET. Однак, тепер цього дня також вітають всіх техніків з професійним святом.

Що не можна робити

Не можна позичати посуд і кухонне начиння сьогодні.

У цей день не можна нікого обманювати, інакше ваша брехня швидко розкриється. Також не варто довіряти незнайомцям, які обіцяють легкий заробіток і швидкі гроші – в цей день активізується багато шахраїв.

Жінкам не можна сваритися і сперечатися зі свекрухою, інакше відносини зіпсуються надовго.

Якщо ви раніше позичали сумку чи посуд і вирішили повернути – не варто повертати їх порожніми.

Заборонено, щоб за столом одночасно сиділо 13 людей.

Прикмети погоди

Сухий день обіцяє малосніжну зиму.

Якщо шишки на ялинці ростуть низько, то морози будуть ранніми.

Ранковий туман в цей день віщує затяжну і мокру осінь.

Дме південний вітер – до гарного врожаю і потепління.

З клена вже листя опало – буде сувора зима.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *