4 липня: День Національної поліції України, День судового експерта

4 липня: День Національної поліції України, День судового експерта

4 липня в церковному календарі – день пам’яті святого Андрія, архієпископа Критського.

Згідно з його житієм, він був німим від народження до семирічного віку, коли дивним чином зцілився, прийнявши причастя. Від цього часу він починає вивчати Святе Письмо і богословські науки. У віці 14 років Андрій вступив до монастиря преподобного Сави Освяченого біля Єрусалима, де швидко заслужив повагу, ведучи суворе чернече життя.

Пізніше Андрій був призначений архідияконом і спеціальним посланцем патріарха Єрусалимського на VI Вселенському соборі. На соборі він успішно протистояв єретичним вченням, виявляючи не тільки всебічну освіченість і глибоке знання догматів Церкви, а й високий дух благочестя. Під час правління імператора Юстиніана II Андрій був висвячений в архієпископа міста Гортіни на острові Крит. Тут він розкривається як проповідник і поет. Проповіді Андрія Критського відрізняються високим стилем і гармонійною фразою, що дозволяє говорити про нього як про одного з видатних церковних ораторів Візантійської епохи.

Святий Андрій Критський помер у м. Ересос на острові Лесбос.

Цього дня народилися:

1958 рік — український поет, шевченківський лавреат Ігор Римарук;

1960 рік — учасник Євромайдану, Герой України Георгій Арутюнян;

1992 рік — українська біатлоністка, багаторазова призерка та чемпіонка чемпіонатів світу та Європи серед юніорів, чемпіонка та призерка чемпіонатів Європи та Універсіад Ірина Варвинець.

Пам’ятні дати 4 липня

Календар важливих подій в Україні та світі за 4 липня:

1187 рік — відбулася битва на Рогах Хаттіна;

1607 рік — рейд на Очаків;

1776 рік — ухвалюють Декларацію незалежності США;

1631 рік — у Парижі відкривають перше у світі агентство зайнятості;

1865 рік — виходить перше видання книжки Льюїса Керрола “Аліса у Дивокраї”;

1917 рік — виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України;

1941 рік — убивство польських професорів німцями у Львові;

2022 рік — на острові Зміїний висаджуються українські військові та повертають на нього український прапор.

Який сьогодні день в Україні і світі

4 липня в Україні святкують День судового експерта. Це свято приурочене до людей, чия робота відіграє ключову роль у правовій системі України. Судові експерти забезпечують об’єктивне та компетентне розслідування правопорушень та ухвалення судових рішень.

Історія Дня судового експерта пов’язана з ініціативою Координаційної ради з проблем судової експертизи, яка діє при Міністерстві юстиції України. Вони вважали, що судово-експертна сфера має величезне значення для забезпечення правосуддя в суспільстві та захисту прав людини. 2009 року Указом Президента України Віктора Ющенка № 424/2009 воно було створене.

День Національної поліції України. Воно було встановлено згідно з Указом Президента України від 4 квітня 2018 року № 97. До 2018 року це свято припадало на 4 серпня, у день підписання Президентом України Закону України “Про Національну поліцію”.

Історія свята пов’язана зі значенням та роллю Національної поліції України у виконанні завдань з охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Перші патрульні поліцейські прийняли першу присягу на Софійській площі у Києві 2015 року, і саме ця подія стала основою для встановлення Дня Національної поліції України в честь цих подій.

День музики в стилі кантрі. Жанр кантрі зародився у 1920-х роках на південному сході США, в Атланті, штаті Джорджія. Кантрі музика відзначається простими гармонійними мотивами, які супроводжуються музичними інструментами, такими як гітара, скрипка, банджо та гармоніка. Історія свята пов’язана з визначною постаттю — Джеймсом Чарльзом Роджерсом, який відомий як “батько музики кантрі”. 1950 року Асоціація ді-джеїв музики кантрі ініціювала святкування Дня кантрі-музики на честь Джиммі Роджерса — співака та автора пісень.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *