6 червня: в Україні – День журналіста, Всесвітній день консультанта з управління

6 червня: в Україні – День журналіста, Всесвітній день консультанта з управління

6 червня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Віссаріона-дивотворця. Він народився і виховався в Єгипті. Від юності полюбив Бога, і світло благодаті Божої засяяло в його серці. Відвідав святі місця в Єрусалимі, де бачив преподобного Герасима, який провадив пустельне постницьке життя. Також спілкувався з іншими багатьма отцями, які в чеснотах просяяли.

Преподобний Віссаріон прийняв обітницю німотності, їв лише один раз на тиждень, а іноді залишався без їжі та пиття протягом 40 днів. Одного разу, стоячи на відкритому місці посеред пустелі, преподобний Вісаріон пробув 14 днів і ночей без руху, в молитві, без їжі, не кажучи нічого.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 6 червня:

1654 рік  — шведська королева Христина I зрікається свого престолу на користь двоюрідного брата Карла Густава та приймає католицизм;

1683 рік — в Англії в Оксфорді відкривається перший у світі публічний музей;

1762 рік — під час Семирічної війни британські війська розпочинають облогу Гавани;

1882 рік — ньюйорківець Генрі Сіла отримує патент на електричну праску;

1889 рік — Велика пожежа в Сіетлі знищує весь центр Сіетла;

1933 рік — у місті Кемден (штат Нью-Йорк) відкривається перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитись не виходячи з автомобіля;

1981 рік — зареєстровано перших хворих на СНІД;

1990 рік — Всеукраїнський православний собор у Києві проголошує патріархат УАПЦ і обрирає митрополита Мстислава другим патріархом Української автокефальної православної церкви;

2023 рік — окупаційні російські війська підривають греблю Каховської ГЕС в ході російсько-української війни.

Цього дня народилися:

1956 рік — український хокейний воротар Юрій Шундров;

1965 рік — український економіст і політик Богдан Данилишин;

1974 рік — народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, учасник війни на Донбасі Семен Семенченко.

Який сьогодні день в Україні і світі

6 червня в Україні святкують День журналіста. Свято було засновано 1994 року указом першого президента України Леоніда Кравчука. Цей день підкреслює важливість свободи слова, незалежності ЗМІ та професійних стандартів журналістики.

Всесвітній день зеленого даху. Він сприяє екологічному розвитку, заохочуючи окремих людей та організації по всьому світу інвестувати у створення більш інклюзивних та екологічно безпечних міст з використанням технології зелених дахів.

Всесвітній день трансплантології. Він присвячений підвищенню обізнаності про важливість донорства та трансплантації органів. Цей день є виявом вдячності донорам органів та їхнім сім’ям за їхній самовідданий акт дарування життя іншим.

День гордості атеїста. Щорічна подія, що присвячена сприянню визнанню та обізнаності тих, хто вважає себе атеїстами. Цей день служить нагадуванням про те, що атеїзм є дійсним світоглядом, і люди, які вважають себе атеїстами, мають право висловлювати свої переконання, не боючись дискримінації чи переслідувань.

Всесвітній день консультанта з управління. Припадає щорічно на перший четвер червня. Цей день присвячений визнанню внеску консультантів з управління в різних галузях та рівнях управління по усьому світу. Консультанти з управління — це професіонали, які надають експертні поради та підтримку підприємствам, організаціям і урядам, щоб допомогти їм покращити свою діяльність, подолати труднощі та досягти своїх цілей.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *