6 жовтня: народне свято, прикмети погоди, що не можна сьогодні робити

6 жовтня: народне свято, прикмети погоди, що не можна сьогодні робити

6 жовтня в церковному календарі – зачаття Івана Хрестителя. Священник Захарія і дружина його Єлизавета дуже хотіли дітей, але Бог довгий час не чув їхні молитви. Одного разу до Захарія явився архангел Гавриїл і почав таку бесіду з ним: “Не бійсь, Захаріє, бо почута молитва твоя, і дружина твоя Єлизавета сина породить тобі, ти ж даси йому ймення Іван. І він буде на радість та втіху тобі, і з його народження багато хто втішиться”. І сталося так, як сказав священнику архангел.

Також нині день пам’яті святої мучениці Іраїди. Іраїда жила в Олександрії. Одного разу вона підійшла до джерела, щоб набрати води і побачила корабель, що стоїть біля берега. На ньому знаходилося безліч чоловіків і жінок, ченців і священиків, закутих в кайдани через свою віру в Христа.

Іраїда відкинула водонос і приєдналася до в’язнів, її також закували. Коли корабель прибув в Антиполь, дівчину першу піддали мукам і вбили. Слідом за нею від меча постраждали й інші мученики.

Іменини: Іван, Антон, Йосип.

Який сьогодні день в Україні і світі

6 жовтня – Всесвітній день охорони місць проживання (World Habitat Day). Свято започаткували під час Бернської конференції, яка стала міжнародною угодою про охорону дикої природи та фауни і природних середовищ проживання. Головна мета дня – пропагування збереження для нинішнього і майбутнього поколінь такого середовища, яке є сприятливим для природі та фауни.

День помічника лікаря. Професійне щорічне свято, яке має за свою мету показати важливість роботи помічників лікаря. Цього дня традиційно вітають всіх тих, хто має відношення до цієї професії.

День божевільного Капелюшника. Це яскравий персонаж з відомої казки письменника Льюїса Керрола “Аліса в країні чудес”. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1986 року програмісти з міста Боулер (штат Колорадо) вирішили створити цікаве свято та здійснювати незрозумілі та абсурдні вчинки, носячи на голові циліндри. А надихнули їх ілюстрації до казки від художника Джона Тенніела. На них Капелюшник був зображений в циліндрі з двома числами – 10 та 6.

Що не можна робити

Наші предки намагалися в цей день не спілкуватися занадто тісно з важко хворими і нещасними людьми. Побоювалися, що якщо мати справу з нещасливими людьми, то можна і самому стати нещасним.

У цей день не можна скаржитися на своє життя і перераховувати свої проблеми, інакше неприємностей в житті стане ще більше.

Прикмети погоди

Дикі гуси дуже високо в небі летять – до холодної і ранньої зими.

Високі бур’яни обіцяють морозну і сніжну зиму.

Багато жолудів впало з дуба – до хорошого врожаю зерна в наступному році.

Якщо день туманний, то наступний рік буде врожайним.

Багато горіхів, але мало грибів – до дуже морозної зими.

Якщо журавлі вже полетіли в теплі краї, то потеплінь більше не буде.

Якщо півень кричить всю ніч, то скоро настане негода.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *