7 червня – день, цікавий багатьма пам’ятними датами й подіями в Україні та світі

7 червня – день, цікавий багатьма пам’ятними датами й подіями в Україні та світі

7 червня – третє віднайдення голови Іоанна Предтечі. Відбулася ця подія близько 850 року. Коли у Константинополі проходили заворушення через заслання святителя Іоанна Златоуста, голову Іоанна Предтечі віднесли до міста Емес. Однак, і там вона надовго не залишилася, адже під час набігу сарацинів її перенесли в Комани (близько 810-820 роки), а в період гонінь та іконоборства сховали в землі.

Коли відновили іконошанування, Патріарх Ігнатій побачив під час нічної молитви, де схована голова Іоанна Предтечі. Сповістив святитель про це імператору, який надіслав в Коману своїх посланців. Так голова була віднайдена втретє. Пізніше її перенесли знову до Константинополя і з урочистостями поклали в придворній церкві. Нині голова Іоанна Предтечі перебуває на Афоні.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 червня:

1099 рік – війська хрестоносців під час їхнього першого походу починають облогу Єрусалиму;

1498 рік – Колумб вирушає у свою третю подорож до Нового Світу, під час якої відкриває сучасний острів Гаїті;

1775 рік – Сполучені Колонії змінюють свою назву на Сполучені Штати Америки;

1903 рік – у Берліні французький учений Кюрі оголошує про відкриття нового хімічного елементу – полонію, названого на честь батьківщини його дружини-польки Марії Склодовської-Кюрі;

1919 рік – у Нью-Йорку вперше проводять письмові тести для одержання посвідчення водія;

1919 рік – розпочинається Чортківська офензива УГА;

1920 рік – уряд Української Народної Республіки переїжджає з Вінниці до Жмеринки;

1929 рік – згідно з Латеранськими угодами, в центрі Рима утворюють суверенну державу Ватикан;

1939 рік – Третій Рейх укладає пакти про ненапад з Латвією й Естонією;

1945 рік – усім німцям у зонах окупації союзників наказують дивитися фільми про злочини нацистів у Бухенвальді;

1963 рік – відбувається теледебют гурту “Роллінґ Стоунз”;

1967 рік – Ізраїль бере під свій контроль Стіну плачу в Єрусалимі;

1991 рік – Верховна Рада України ухвалює рішення про перепідпорядкування Україні союзних підприємств на території республіки.

Який день в Україні і світі

7 червня в Україні і світі святкують Міжнародний день фахівців у сфері постачання. Свято було створено, щоб визнати і відзначити наполегливу працю і відданість професіоналів в сфері постачання. В Україні після повномасштабного російського вторгнення було дуже важливо налагодити і забезпечити ланцюги постачання в усіх сферах життєдіяльності країни, тому варто вшанувати всіх тих, хто працював невтомно і важко для забезпечення безпечного, ефективного, вчасного постачання товарів.

Міжнародний день обізнаності про синдром Туретта. Був створений для привернення уваги до неврологічного розладу. Для синдрому Туретта характерні мимовільні рухи та вокалізація (тики), які викликають страждання у людини і можуть бути руйнівними. Цього дня організації та люди об’єднуються, щоб поділитися своїм досвідом та краще зрозуміти це захворювання.

Всесвітній день безпеки харчових продуктів. Свято було встановлено ООН, щоб максимально донести інформацію щодо відповідальності про безпеку іжі до урядів, споживачів, виробників. Ще в давні часи людство усвідомлювало, що споживання поганої їжі може призвести до захворювань. Особливо були небезпечними зіпсовані продукти, тому що в тоді холодильників не було. Наприклад, ще 500 року до нашої ери китайський філософ Конфуцій писав про небезпеку вживання прокислого рису.

День краудфандінга. Краудфандінгом називають колективне збирання коштів, під час якого велика кількість людей надає фінансову підтримку окремій особі чи організації. Мета збирання може бути будь-яка. Краудфандінг став відомим доволі давно. Ще в середині XIX століття французький філософ Огюст Конт провів подію, яка дозволила йому назбирати кошти на філософські дослідження.

День відеомагнітофона. Прилад вперше винайшли 1956 року, і від того часу він користується чималою популярністю. Хоча нині його і витіснили персональні комп’ютери та смартфони. Спочатку приладом користувалися лише для професійних цілей, наприклад, щоб записати телепередачі або фільми. Але 1969 року з’явилися перші відеомагнітофони для домашнього користування. Тоді їх змогли зменшити до таких розмірів, щоб вони спокійно вміщалися у вітальні.

День шоколадного морозива. Це національне свято в США. Вперше шоколадне морозиво створили понад 100 років тому. Невідомий кондитер в Італії якось вирішив заморозити горіхи, шоколад, вершки та молоко. Спочатку цей десерт був настільки вишуканим, що його могли дозволити собі лише багаті люди. Але вже на початку XX століття змогли налагодити масове виробництво.

Всесвітній день бігу. Щороку припадає на першу середу червня. Спочатку свято святкували лише легкоатлети в США, але швидко воно поширилося по всьому світі і не лише серед спортсменів. Офіційний статус подія отримала 2016 року. Саме тоді організатори провели міжнародний захід, під час якого зібралися прихильники бігу з 180 країн.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *