7 грудня: Всесвітній день української хустки, День місцевого самоврядування

7 грудня: Всесвітній день української хустки, День місцевого самоврядування

7 грудня в церковному календарі – день пам’яті святителя Амвросія Медіоланського. Народився він у місті Тревір (чи Трір за іншими джерелами) 340 року в досить заможній родині. Він став першим латинським святителем в церкві, хоча його виховала родина християн. В юності отримав непогану освіту ритора, мав резиденцію у Мілані та був очільником кількох провінцій. 352 року помирає батько Амвросія, після чого той поселяється в Римі і там продовжує навчання.

Після смерті місцевого єпископа в місті виникає суперечка між представниками аріанства та християнства. Амвросій стає єпископом і цей вибір утвердив навіть сам імператор Валентиніан. За доброту та благочестя він отримав від Господа рад творити чудеса. Помер 397 року.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 грудня:

1678 рік — Луї Геннепін першим з-поміж європейців бачить Ніагарський водоспад;

1732 рік — у Лондоні відкривається театр Ковент-Гарден, домашня сцена Лондонського королівського балету та Лондонської королівської опери;

1941 рік — японська авіація знищує американську морську базу Перл-Гарбор;

1972 рік — вирушає 11-та та остання у програмі “Аполлон” пілотована людьми місія на Місяць;

1982 рік — у Форт-Ворті (Техас) уперше у світі застосовують страту смертельною ін’єкцією;

1988 рік — землетрус у Вірменії силою 6,9 бала руйнує міста Спітак та Ленінакан, гине близько 25 тисяч людей;

2009 рік — в США виходить The Legend of Zelda: Spirit Tracks для Nintendo DS;

2017 рік — курс Bitcoin досягає свого історичного максимуму в 17,7 тис. дол.

В цей день народилися:

1888 рік — український письменник, видавець, редактор, композитор, художник Левко (Лев) Лепкий;

1950 рік — український художник і іконописець Віталій Садовський;

1986 рік — офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2022, посмертно) Олександр Капічун.

Який сьогодні день в Україні і світі

7 грудня в Україні і світі святкують Всесвітній день української хустки. Здавна хустка вважалася справжнім оберегом серед нашого народу. Тому активістки вирішили запровадити таке свято для відродження українських традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу українок. Перші хустки, які носили в Україні, мали білий колір. А кольорові прийшли до нас із Туреччини.

День місцевого самоврядування в Україні. Завдяки місцевому самоврядуванню громадяни нашої країни мають змогу самостійно вирішувати питання місцевого значення. Дату обрали невипадково. Саме цього дня 1990 року був прийнятий Закон про місцеве самоврядування. Саме ж свято було створене 2000 року за указом президента України.

Міжнародний день цивільної авіації. Вперше свято відсвяткували у рамках 50-ї річниці підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1994 року. Офіційним воно стало від 1996 року. Від початку 2000-х років цивільна авіація переживає стрімкий розвиток, адже кількість пасажирів збільшується.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *