9 липня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського. Батьки Панкратія були родом з Антіохії. Коли почув він про благословення Ісуса Христа, то прийняв хрещення в Антіохії від апостолів. За переказом, він здійснив подорож до Єрусалима, а потім вів чернечий образ життя у Понтійських горах. Пізніше Петро поставив його як єпископа Тавроменійського на Сицилії. За місяць Панкратій збудував міську церкву, навернув усіх тавроменійців у християнство. Він загинув мученицькою смертю в Тавроменії від рук язичників, які закидали його камінням. Мощі святого Панкратія зберігаються в римській Церкві святого Панткратія. У Таорміні є також церква його імені.
Що не можна робити
Не варто починати нові справи.
Не можна відмовляти у допомозі.
Заборонено важко працювати.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: темний місяць — до кінця липня йтимуть дощі;
ще не дозріла чорниця — буде холодною осінь;
павуки плетуть павутину біля будинку — буде гарна погода;
зірки тьмяні — чекайте на морозну зиму.
Цього дня народилися:
1943 рік — український науковець, державний та політичний діяч, дипломат Сергій Комісаренко;
1947 рік — український оперний співак, один із найвидатніших басів сучасності Анатолій Кочерга;
1987 рік — учасник Майдану, громадський діяч, депутат Верховної Ради, відомий своїми скандальними витівками Володимир Парасюк.
Пам’ятні дати
Календар важливих подій в Україні та світі за 9 липня:
1357 рік — Імператор Карл IV закладає в Празі Карлов міст через Влтаву;
1686 рік — сім європейських держав створюють Аугсбурзьку лігу з метою зупинити експансію Королівства Франція в Західній Європі;
1789 рік — Національні збори у Королівстві Франція проголошують себе Установчими;
1811 рік — велика пожежа на Подолі у Києві;
1816 рік — Аргентина оголошує незалежність від Іспанської імперії;
1877 рік — перший фінал тенісного турніру у Вімблдоні, переможцем стає Спенсер Гір;
1900 рік — Королева Вікторія схвалює Закон про утворення Австралійської федерації, на підставі якого створюють нову державу Федерацію Австралії (від 1 січня 1901 року);
1955 рік — засновують Пагуошський рух учених за мир, роззброєння і міжнародну безпеку;
1955 рік — знаменита рок-н-рольна пісня “Rock Around the Clock” (автор Біл Гейлі, виконання гурту Bill Haley & His Comets) займає перше місце в Американському чарті “Білбоард”;
1961 рік — у Вінніпегу (Канада) відкривають пам’ятник Т. Г. Шевченку;
1972 рік — в околицях села Хрестище (Харківська область) проводять перший в Україні ядерний вибух (підземний);
2002 рік — Організація Африканської Єдності, яка об’єднує 53 держави Африки, офіційно перетворена на Африканський союз;
2006 рік — фінальний матч чемпіонату світу з футболу в Німеччині, коли Італія в серії післяматчевих пенальті перемагає Францію і вчетверте стає чемпіоном світу;
2018 рік — саміт Україна-ЄС, між Україною та ЄІБ підписано угоду про виділення позики на EUR75 млн для реалізації проєкту “Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України”.
Який день в Україні і світі
9 липня в Україні святкують День рибалки. Професійне свято, яке було встановлене 22 червня 1995 року. Головна його мета полягає у приверненні уваги суспільства до робітників рибного господарства, а також подяки їм за діяльність. Рибальство вимагає певних вмінь та знань, а тому таке заняття важко назвати простим. Професія ж рибалки досить давня. Вона виникла разом з полюванням і збиранням.
Міжнародний день знищення зброї. Був започаткований 2001 року за ініціативи ООН. Ця подія пов’язана з негативними наслідками проведення довготривалих конфліктів в тих країнах, які розташовані на сході Європи. Часто в цих регіонах після закінчення конфліктів відмічалася наявність великої кількості незареєстрованної зброї.
День моди. Це свято особистого стилю, яке надає кожній людині можливість продемонструвати особливе ставлення до моди за допомогою аксесуарів та одягу. Вперше свято відсвяткували в США 2016 року.