Обіцяні урядом з 1 вересня бебі-бокси поки що не видають. Усі жінки, що народили діток, крім грошової допомоги від держави, мали отримати речі для малюка орієнтовною вартістю 5 тисяч гривень.
Набори складаються з 25 необхідних для новонародженого речей та інформаційних матеріалів по догляду за дитиною. Там мали би бути дитячий одяг, підгузники, засоби гігієни та найнеобхідніші на перший час речі для малюка.
На жаль, поки що породіллі Тернопілля не отримали жодного бебі-боксу. Лише заповнюють бланк заяв.
Як пояснює керівник управління соцзахисту Тернопільської ОДА, жінки, які народили на початку вересня у пологових будинках області бебі-бокси отримають вже вдома після 10 вересня. Речі доставлять за місцем проживання працівники соціального захисту.
У другій половині вересня бебі-бокси обіцяють централізовано доправити в область, тоді породіллі будуть отримувати їх у пологових будинках.
До слова, вперше бебі-бокси з речами для немовлят з’явилися в Фінляндії ще в 1930-х роках. Спочатку їх роздавали тільки малозабезпеченим сім’ям, але згодом почали вручати всім. Деякі вважають, що ці набори допомогли Фінляндії радикально знизити рівень дитячої смертності. У Південній Африці, щоб отримати заповітну коробку, майбутній матері необхідно з’явитися до лікаря до четвертого місяця вагітності. Це призвело до того, що жінки стали приходити в клініки на більш ранніх термінах і набагато частіше. У результаті – смертність при пологах помітно знизилася.
В Індії набір для немовлят називають благословенним. Першими його отримали жінки в сільській лікарні в провінції Гуджарат. Гуджаратські мами отримують, зокрема, набір медикаментів і чистої білизни для запобігання інфекції під час і після пологів, а також москітні сітки, щоб оберегти новонароджених від малярії.
Аналогічні ініціативи з коробками зараз існують у Великобританії, Канаді, США і багатьох інших країнах. Часто вміст коробки відображає місцеві реалії – в набір кладуть найнеобхідніші речі.