Безстрашних рибалок штрафуватимуть

Безстрашних рибалок штрафуватимуть

Крига, що скувала зимові водойми, не є перешкодою для багатьох любителів риболовлі. Деякі з них, в очікуванні сезону відкритої води, вже склали свої снасті до теплішої пори, але чимало виходять на вкриту льодом поверхню і в сніг, і в мороз. Не лякає їх і відлига. На Тернопільському ставі працівники муніципальної інспекції та рятувальники провели перевірку рибалок, щоб попередити виникнення нещасних випадків на льоду.

Учасники рейду розповсюдили листівки з правилами безпечної поведінки на кризі та провели відповідний інструктаж серед шанувальників підлідного лову риби, яких, незважаючи на потепління, чимало зібралося на поверхні замерзлого ставу.

Згідно з правилами благоустрою Тернополя, рибалкам та відпочивальникам забороняється взимку виходити на лід при температурі повітря вище 0°C та товщині льоду менше 5-7 см для одного пішохода; 15 см для групи людей з дистанцією 5 м  в колоні по 4 особи та 25 см – при масовому катанні на ковзанах. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою на відстані меншій 5-6 м одна від одної.

Окрім того, у кожного любителя зимової риболовлі повинні бути з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці. Дотримання  вищезазначених вимог дозволить запобігти утопленню та врятувати життя.

Як повідомляють в управлінні муніципальної інспекції, при повторному виявленні вказаних порушень містян притягнуть до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП, що передбачає накладання штрафу від 340 гривень.

До слова, під час профілактичного рейду було виявлено громадянина, що здійснював ловлю риби у забороненому місці, а саме на території зимувальних ям. На порушника оформлено адміністративний протоком  за ст.  85 ч. 3 КУпАП за порушення правил рибальства.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares