Богородиця благословляє Теребовлю з гори Садики…

Богородиця благословляє Теребовлю з гори Садики…

Осіннє небо цвіло сонечком та красою. Господь обдаровував землю теплом і любов’ю. А в старовиннім княжім місті Теребовлі цього гарного недільного дня на горі Садики лунали молитви до Матінки Божої. Минулої неділі тут освятили новозбудовану капличку, названу іменем Всесвятої Богородиці.
Це місце має величну та сумну історію. Із 19 століття тут стояла фігура Божої Матері. Люди вірили та вірять: Богородиця оберігає і захищає їх. Ніколи у цій місцині не траплялося великого лиха.
На жаль, після Другої світової війни фігуру Богородиці знищив один із комуністичних активістів. Зруйновані шматочки святині місцеві жителі зібрали й сховали від тодішньої влади. І тільки після проголошення Незалежності всі елементи склеїли та відновили, надавши фігурі майже первісного вигляду.
До серпня цього року люди молилися біля «пораненої» комуністичною системою фігури. Зараз вона встановлена біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ).
Нову капличку зводили два місяці усією громадою. Гроші для цієї доброї справи збирали жителі мікрорайону Садики. Допомогли фінансово й віряни з інших парафій та конфесій.
Особливість будови полягає в тому, що тут водночас облаштували й оглядовий майданчик. Незабаром встановлять лавочки для відпочинку, молитви та спілкування. Тут можна зробити чудові фотографії на фоні княжого граду. З вершини гори Садики, де розташована капличка, відкривається неймовірна панорама на Старе місто, Теребовлянський замок, гори Покрівку та Сади, Замкову гору. І на початок лісу, який простягається аж до містечка Струсів… Також звідси добре видно храм Покрови Пресвятої Богородиці.
На камені, встановленому біля нової фігури, зробили напис: «На прославу Всесвятої Богородиці, в молитві за перемогу у російсько-українській війні і відвернення пандемії коронавірусу».
Освятили капличку: священник Ігор Сип’як, декан Теребовлянський о. Іван Довгошия, священники Тарас Вінницький та Іван Шулик.
…Тут, на горі, хмари пропливають трошки нижче над землею, а тому, здається, ніби звідси ближче до Небес. А з гори на місто, на людей дивиться Богородиця, благословляє на новий день…
Михайло ВОЙТОВИЧ.
м. Теребовля (фото автора).

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares