Чим цікавий день 10 червня: свята, пам’ятні дати, події

Чим цікавий день 10 червня: свята, пам’ятні дати, події

10 червня – день пам’яті преподобного Микити Сповідника. Жив він у другій половині VIII століття і вже в юні роки вирізнявся особливою любов’ю до Бога. В свідомому віці зрікся всього мирського та присвятив себе служінню Господа. Згодом став єпископом, а потім ще й архіпастирем. Був милосердним, благочестивим та добрим чоловіком, який завжди дбав про немічних, дітей та вдів.

Коли імператором був Лев Вірменин, Микита активно боровся із єрессю, переконував людей прийняти християнство та всіляко підтримував вірян. За це його схопили і піддали страшним тортурам, а пізніше відправлили у заслання.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 10 червня:

978 рік – Князь Володимир сідає на київський престол;

1793 рік – у Парижі створюють перший у світі публічний зоопарк;

1865 рік – у Мюнхені відбувається прем’єра опери Рихарда Ваґнера “Тристан та Ізольда”;

1907 рік – французькі інженери брати Люм’єр винаходять спосіб друку кольорових фотографій, які планували використовувати для виробництва кольорового кіно;

1909 рік – пасажирський корабель “Славонія”, що зазнає катастрофи біля Азорських островів, уперше у світі використовує сигнал SOS;

1917 рік – у Києві розпочинає роботу I Всеукраїнський селянський з’їзд;

1918 рік – проголошують незалежність Вірменії (28 травня за старим стилем);

1943 рік – угорець Ласло Біро винаходить кулькову ручку;

1984 рік – американці проводять перше успішне випробування протиракетної системи в космосі;

2003 рік – дует “Modern Talking” знову розпадається.

Який день в Україні і світі

10 червня в Україні і світі святкують Міжнародний день молодих орлів. Цю особливу подію присвячують навчанню молоді авіації. Проходить традиційно в другу суботу червня. Свято було створене за ініціативи Асоціації експериментальних літаків. Воно надає дітям від 8 до 17 років можливість випробувати авіацію і максимально вивчити цю професію.

Всесвітній день публічного в’язання. Щорічна подія, яка проводиться в другу суботу червня. Вона допомагає об’єднати людей, які полюбляють в’язати, в усьому світі. Цього дня всі в’язальниці будь-якого рівня можуть вийти в громадські місця і поділитися з іншими своєю пристрастю до цього ремесла.

Всесвітній день ляльки. Припадає щороку на другу суботу червня. Лялька є улюбленою іграшкою дітей різних вікових категорій. Ініціаторкою створення такого цікавого свята стала Мілдред Сілі – американська бізнесвумен, авторка численних робіт на тему колекціонування та виготовлення ляльок, колекціонерка. Всесвітній день ляльки має навіть свій логотип, який створила художниця і дизайнерка ляльок Бутсі Кейловіт Тайнер. Це маленька дівчинка з німецькою лялькою біск у руках.

Всесвітній день морозива. Саме цього дня 1786 року у США розпочалися масові продажі цього літнього десерту. Проте, ще задовго до цієї події світова кулінарія вже могла похвалитися вишуканими рецептами морозива. Ініціаторами створення свята стали представники американської компанії Ben & Jerry’s. Вони є фабрикою морозива, замороженого йогурту, шербету, яка відкрилася далекого 1978 року.

Всесвітній день стилю модерн. Свято було створене 2013 року, а ініціатором цього виступив угорський журнал Szecessziós Magazin у співпраці з Музеєм прикладного мистецтва (Будапешт). Дату обрали невипадково. Саме цього дня пішли з життя знамениті архітектори-модерністи: Еден Лехнер (спроєктував той самий Музей у Будапешті) та Антоніо Гауді.

Всесвітній день ремісництва. Цього дня 1964 року у Нью-Йорку відбулася перша міжнародна конференція, у якій взяли участь представники уряду, художники, ремісники та викладачі з 40 країн світу. Тоді ж затвердили Всесвітню ремісничу раду.

Міжнародний день геральдики. Створили свято 2013 року. Дату обрали невипадково. Саме цього літнього дня 1128 року англійський король Генріх Перший Боклерк подарував своєму майбутньому зятю Жоффруа V Плантагенету під час посвяти його у лицарі щит, на якому зображалися три пари золотих левів. Серед деяких геральдистів існує думка, що саме цей символ став одним з першим в історії гербом.

А ще 10 червня День кулькової ручки та День чаю з льодом.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *