Чим викликані зміни ціни на Bitcoin: основні фактори

Чим викликані зміни ціни на Bitcoin: основні фактори

Для торгівлі цифровими активами використовується крипто біржа. Це платформи, які відкривають доступ до різноманітних криптопроєктів та їх монет. Для диверсифікації портфеля слід додавати до нього різноманітні валюти, при цьому більшу частину капіталу потрібно відводити на стабільні монети, наприклад, Bitcoin. Історія ціни та капіталізація Біткойна демонструють, як котирування можуть змінюватися під впливом економічних факторів, технологічних проривів та при регуляції/прийнятті цифрових активів.

Обмежена емісія, децентралізація та незалежність

В Bitcoin-систему закладено фіксований ліміт пропозиції: загальна кількість монет, яка буде доступна за весь час – 21 млн. І якщо фіатні гроші можуть друкувати в необмежених кількостях, то BTC за рахунок початкового ліміту захищений від інфляції. Принцип схожий із золотом, яке теж визнано дефіцитним ресурсом. Такий підхід підтримує те, який курс Біткоіна сьогодні.

Біткоїн побудований на принципі, який відображає всю його природу – децентралізація. Відповідно, цю криптовалюту не можуть контролювати центральні органи, банки чи держави. Блокчейн-технологія забезпечила перевірку транзакцій у мережі тисячами незалежних вузлів (нод). Це зробило мережу стійкою до цензури та маніпуляцій. Це ще одна причина, чому ціна на Bitcoin тримається на високій позначці. BTC – популярний актив, коли у світовій економіці відбувається дестабілізація.

Захист від інфляції та лояльність користувачів

Фіатні валюти (гривні, долари, євро та ін.) через постійне збільшення грошової маси з часом втрачають купівельну спроможність. Bitcoin привабливий тим, що передбачає дефляційний механізм, що підтримується обмеженою пропозицією та постійним скороченням нагороди за майнінг шляхом халвінгу. Ціна за 1 Біткоін говорить про популярність цього активу. Монету часто використовують для збереження капіталу, особливо за економічної нестабільності та в умовах високої інфляції.

Попит та пропозиція

Те, яка вартість Біткоіна на біржах, залежить від співвідношення попиту та пропозиції. При зростанні інтересу з боку користувачів та інвесторів до BTC, а також при обмеженій пропозиції монет відзначається суттєве підвищення курсу крипти. Ринкова капіталізація Біткоіна демонструє рівень ухвалення активу, а також відображає, наскільки учасники ринку довіряють проєкту. Це додатково підвищує у Біткойна ціну в доларах.

Доступність та універсальність

Bitcoin створений таким чином, що його можна використовувати із різних куточків світу. Ця валюта вважається глобальною, оскільки за її допомогою можна виконувати транзакції між користувачами без участі третіх осіб та банківських комісій. Цю особливість оцінили люди, які мешкають у місцях з обмеженим доступом до класичних фінансових інструментів.

Ціна на Біткоїн в доларах залишається на високій позначці, тому можна купувати не цілу монету, а лише частину від неї. Найдрібніші одиниці BTC називаються сатоші на честь творця криптовалюти: 1 BTC дорівнює 100 млн. сатоші. Якщо вартість Біткоіна занадто висока, щоб розпочати вашу діяльність як трейдера чи інвестора, то ви можете вкладатися в цей проєкт поступово, невеликими сумами. При цьому ви зможете оцінити всі переваги криптовалюти, а також заробити, якщо курс виросте в майбутньому ще сильніше.

Крім того, ви можете використати свої монети BTC, щоб взяти кредит в USDT або в іншій крипті. Біткоїни будуть заставою, а ви отримаєте необхідні для реалізації торгової стратегії активи без продажу BTC.

Ефект мережевої взаємодії

У криптоіндустрії діє просте правило: чим більше людей використовують криптовалюту і довіряють їй, тим вищою стає її цінність. Збільшення кількості користувачів та масштабування інфраструктури Bitcoin допомогли підвищити ліквідність та популярність проєкту. Однак враховуйте, що на крипторинку спрацьовує психологія натовпу. Страх і жадібність користувачів можуть суттєво збільшити ціну Біткоїна у доларах при досягненні піку інтересу до BTC.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *