В Україні з 1 липня підвищать прожитковий мінімум. Відповідно, збільшиться і сума деяких соціальних виплат та пенсія. Також вводяться нові соціальні допомоги, яких досі не було. Наприклад, допомога на догляд за літніми людьми, яким виповнилося 80 років та які потребують догляду сторонніх осіб; одноразова допомога малозабезпеченим особам для старту підприємницької діяльності.
Мінімум, на який тяжко прожити
Прожитковий мінімум складе: загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць – 2118 гривень (замість 2027 гривень); для дітей до 6 років – 1859 гривень; для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 гривень; для працездатних осіб – 2197 гривень; для осіб, які втратили працездатність, – 1712 гривень.
Наступного разу прожитковий мінімум збільшать 1 грудня – до 2189 гривень.
Мінімальна платня не зміниться
Розмір мінімальної зарплати за місяць, який на даний момент складає 4723 гривень, не буде змінюватися протягом усього 2020 року. Також не зміниться і мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка).
Індексація зарплати
Оплату праці індексують у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який з 1 липня складе 2197 гривень.
Допомога з безробіття
Допомога з безробіття не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Його максимальний розмір з першого липня складе 8788 гривень.
Пенсіонери «збагатіють» на 74 гривні
З 1 липня розмір мінімальної пенсії складе 1712 гривень (зараз 1638 гривень). Також зросте і надбавка пенсіонерам за стаж (щомісячна доплата для тих, хто має стаж більше 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки)). Вона становить 1 відсоток мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. З 1 липня – 17,12 гривень.
Аліментникам більше потрясуть кишені
З 1 липня мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину, який не може становити менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, складе: для дітей до 6 років – 929,50 гривень; для дітей віком від 6 до 18 років – 1159.
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами
Цю допомогу надають у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою, ніж 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 липня цього року вона не може бути меншою, ніж 549,25 гривень (була 525,50 грн.).
Державна допомога, яка виплачується при народженні дитини, залишається без змін і складає 41280 гривень. Це – 10320 гривень – одноразова виплата і 860 гривень – щомісяця впродовж трьох років.
Підсоблять дітям, батьки яких ухиляються від аліментів
Допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, а також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме, надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 929,50 гривень (був 889,50 грн.), від 6 до 18 років – 1159 гривень (був 1109 грн.).
Сума позики на виведення сім’ї з бідності поки невідома
Це буде одноразова безвідсоткова допомога працездатному члену малозабезпеченої родини для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності. Вона надаватиметься державною службою зайнятості за рахунок коштів держбюджету.
Порядок надання цієї допомоги, її розмір та умови повернення визначає Кабмін. Наразі ці нюанси неоприлюднені.
Допоможуть тим, кому за 80…
Допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку, – нова соціальна виплата. Її вводять вперше. Надаватимуть одиноким особам, які досягли 80-річного віку і які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, потребують постійного стороннього догляду й отримують пенсію, відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З липня розмір цієї допомоги складатиме 684,80 гривень.
Туфта эти расчёты. Не учтена стоимость жилья, хотя бы аренды, и размер коммуналки.