Про стан забезпечення регіонів Урядовою програмою «Доступні ліки», а також напрями вдосконалення та проведення вакцинації в Україні обговорили під час всеукраїнської селекторної наради під головування віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. За його словами, Кабмін і надалі працює над розширенням переліку хвороб, на які буде розповсюджуватися програма «Доступні ліки».
До реалізації урядової програми залучається дедалі більше аптек, виробників та розширюється перелік препаратів.
Павло Розенко нагадав, що програма стартувала в квітні 2017 року і поширюється на лікування трьох захворювань – серцево-судинна система, бронхіальна астма і діабет ІІ типу.
«На початку програми ми мали 157 торговельних назв лікарських засобів, які брали участь у програмі. З них – 23 препарати відшкодовувалися 100%. З 22 січня працює вже новий перелік, до якого входить 239 препаратів, 47 з яких повністю безкоштовні. Крім того, участь у програмі беруть понад 7 тисяч аптек, що значно розширює географію дії програми «Доступні ліки» та доступ до лікарських засобів громадян не тільки в містах, але й в сільській місцевості», – акцентував Павло Розенко.
Щодо Тернопільщини, то, як поінформував заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик, протягом січня-лютого 2018 року в області до реалізації ліків по програмі долучилися 258 аптек. Лікарі виписали, а громадяни отримали медикаментів за понад 95 тис. рецептами на суму понад 3,9 млн. грн., що складає 86 відсотків від виділених коштів. Близько 64700 осіб отримали медикаменти у межах програми.
Загальний бюджет програми у Тернопільській області на 2018 рік складає більше 27 млн. грн., протягом січня-лютого отримано 4540 тис. грн.
Крім того, 5 березня 2018 року, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, Тернопільщина отримала 9 тисяч доз вакцини КПК для профілактики кору. Цю вакцину перерозподілили на лікувально-профілактчні заклади області. Про що сьогодні також повідомили під час наради.