На запрошення Українського журналістського фонду і адміністрації ТК «Буковель» група журналістів з усієї України побувала на знаменитому гірськолижному курорті. Впродовж чотирьох днів ми спілкувалися на наші професійні теми, ділилися досвідом, насолоджувалися природою чарівних Карпат, відпочивали в SPA-комплексі «VODA», грали у боулінг та відчули багато інших чудових і незабутніх моментів, які не передати словами, а потрібно побачити.
Протягом багатьох років незмінними тут залишаються гостинність, повага до відвідувачів і високий рівень сервісу. Завдяки інвестиціям, чесним правилам і менеджменту Олександра Шевченка колись найдепресивніше карпатське село Поляниця стало селом заможних людей, які впевнені в доброму майбутньому для своїх дітей. З села не виїхала на заробітки жодна людина, а є й такі, що повертаються з еміграції. На місці невеликих хатин зараз розкішні садиби й міні-готелі, так що навіть на під’їзді до «Буковелю» здається, що потрапили в якусь Швейцарію. Таке стало можливим завдяки успішній діяльності курорту, який розвивається з 2004 року. Люди продали частину землі, яка значно зросла в ціні, й почали розвивати приватний бізнес. У 2012 році український «Буковель» визнали гірськолижним курортом світу номер один із темпів розвитку.
Зарплати – як у Європі
Сьогодні «Буковель» відвідують два мільйони туристів за рік, у тому числі половина – з Європи. Вони привозять в Україну гроші, завдяки цьому процвітає весь регіон. У «Буковелі» створено 5 тисяч робочих місць, а навколо нього – десятки тисяч. Зарплати – на рівні європейських. Свого часу туристичний комплекс став справжнім експериментальним майданчиком із випробовування найновітніших технологій в будівництві доріг. А сьогодні буковельські дорожники – лідери галузі, які надають 10-річну гарантію на свої дороги. В українських реаліях це можна вважати феноменом.
Власники «Буковелю» постійно проводять благодійні акції. Тут безкоштовно оздоровлюються діти з інвалідністю, воїни АТО і члени їхніх родин, навіть для пенсіонерів з Івано-Франківщини проводять спеціальні тури вихідного дня.
Мабуть, «Буковель» асоціюється з Карпатами не менш, ніж Говерла. Цікаво, що розташований курорт на п’яти горах, це – Довга (1372 м), Буковель (1127 м), Бульчиньоха (1455 м), Бабин Погар (1180 м), Чорна Клева (1241 м). Розташований курорт на середній висоті 920 метрів.
Сезон катання тут може тривати з листопада до середини квітня. Різноманітні траси та розвинена інфраструктура дозволили «Буковелю» вийти на європейський рівень. Тут є два десятки трас для початківців, більше 25 – червоних (середня складність) та 12 чорних трас. Загальна кількість – 63 траси всіх рівнів складності. Довжина трас – від 300 до 2 300 метрів. Перепад висот становить від 40 до 380 метрів. Багато маршрутів поєднуються один з одним, тож із таким вдалим розташуванням трас ви точно не занудьгуєте!
На курорті є можливість винайняти ратрак, аби піднятись до початку чорних трас на вершини гір, або ж просто виїхати на оглядову екскурсію. Деякі траси мають освітлення – можна кататися ввечері. До послуг численні пункти прокату, школа інструкторів для дорослих і дітей (є спеціальні навчальні гірки), обладнана ігрова зона для дітей на свіжому повітрі та в приміщенні, є паркувальні майданчики.
Насичене життя – не лише в зимовий сезон
Вражаючі краєвиди, озеро і розваги на будь-який смак приваблюють до «Буковелю» туристів протягом усього року. А чотири дні прес-туру пролетіли, як мить! Найголовніше ж враження, яке залишив по собі «Буковель», – це впевненість, що Україна може бути багатою, успішною, якісною в усіх сенсах слова, комфортною для своїх громадян і привабливою для іноземців.
Олександр ГУЦАЛОВ.