Фертильний вік — це період у житті людини, коли вона здатна мати власних дітей. З’ясуймо, які особливості має жіноча і чоловіча фертильність.
Чоловіча фертильність
Фертильний вік у чоловіків починається в середньому з 15 років і триває приблизно до 60 років. Але відомо чимало випадків, коли чоловіки ставали батьками в поважному віці (70–80 років). Чому це можливо?
Рухливі сперматозоїди наявні в представників будь-якої вікової категорії. Зниження фертильності в чоловіків пов’язане з поступовим зменшенням їх кількості та концентрації тестостерону після 40 років. Теоретично стати батьком можна набагато пізніше. Шанси на запліднення залежать від якості сперми та кількості рухливих сперматозоїдів.
Як вплинути на ці показники? Крім здорового способу життя, лікування наявних захворювань і регулярних статевих стосунків із постійним партнером, необхідно відновити вітамінно-мінеральний баланс. Для цього слід використовувати спеціальні інноваційні комплекси, зокрема FertilMan PLUS (офіційний дистриб’ютор Бейбістарт).
Жіноча фертильність
Вважається, що фертильний вік жінки настає після першої менструації та триває до початку менопаузи. Жіноча фертильність залежить від багатьох факторів, серед яких:
- нормальний менструальний цикл;
- регулярна овуляція;
- можливість запліднення яйцеклітини;
- здатність виносити й народити дитину.
На всіх етапах поліпшити стан організму та позитивно вплинути на репродуктивне здоров’я здатні посилені вітамінно-мінеральні комплекси. До таких засобів належить FertilWoman Plus.
Як зберегти репродуктивну функцію?
Тривалість репродуктивного віку можна збільшити. Якщо ви хочете зберегти можливість мати власних дітей якомога довше, прислухайтеся до таких рекомендацій:
- уникайте стресів, фізичних перенавантажень;
- раціонально та збалансовано харчуйтеся;
- підтримуйте водний баланс;
- відмовтеся від шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю);
- візьміть за правило мати інтимну близькість із постійним партнером щонайменше двічі на тиждень (без засобів контрацепції);
- відмовтеся від тісної синтетичної білизни, відвідування саун і лазень.
Додатково фахівці рекомендують партнерам вживати спеціалізовані вітамінно-мінеральні комплекси для підвищення фертильності (наприклад, ФертілМен плюс і ФертілВумен плюс). Вони поліпшують загальний стан організму, можуть призначатися за наявності супутніх захворювань і демонструють гарний результат у комплексі із зазначеними вище правилами.