Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав престижну кінопремію

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав престижну кінопремію

У неділю, 18 лютого, відбулася церемонія вручення кінопремії Британської академії кіномистецтв. Подія пройшла в Королівському фестивальному залі.

На премію BAFTA в категорії “Найкращий документальний фільм” була висунула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. У підсумку український фільм здобув перемогу.

На сцену за нагородою піднявся Мстислав Чернов, а також продюсерка Василіса Степаненко, яка разом із Черновим та фотокореспондентом Євгеном Малолєткою працювала в оточеному Маріуполі у 2022 році, передає Суспільне культура.

Крім того, на сцені були кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

Фільм також був номінований як “Найкращий фільм іноземною мовою”. Однак у цій категорії перемогла стрічка “Зона інтересу” Джонатана Ґлейзера – в український прокат вона виходить із 22 лютого. Цей же фільм отримав нагороди у номінаціях “Найкращий звук” та “Найкращий британський фільм”.

Кінопремія BAFTA – щорічна нагорода, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. Це британський аналог “Оскара”.

Проте “20 днів у Маріуполі” номінований і на премію “Оскар” як “Найкращий документальний фільм”. Церемонія нагородження відбудеться уночі 11 березня.

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя – за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *