У Трускавці відбувся ІІІ Форум місцевого розвитку. Захід став унікальним міжнародним майданчиком обміну досвідом з питань посилення співпраці між корпусом народних депутатів, представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій та закордонних партнерів. Форум відвідали понад 4 сотні гостей з усієї України та з-за кордону.
Програма Форуму передбачала 21 дискусійну панель, в якій взяло участь 130 спікерів. Цьогоріч для обговорення обрали три стратегічні напрями: інструменти забезпечення сталого розвитку Карпатського єврорегіону; можливості для підтримки регіонального та місцевого розвитку; Схід і Захід разом: регіональний вимір загальноукраїнської солідарності.
Очільник Тернопільської області Віктор Овчарук виступив у панельній дискусії на тему: «Проекти місцевого розвитку як рушій активізації громад», де поділився позитивним досвідом реалізації програм разом із представниками Івано-Франківської, Львівської та Луганської обласних рад. Зокрема, голова обласної ради наголосив: «В області вперше була розроблена та затверджена обласна комплексна програма розвитку місцевого самоврядування на 2014-2018 роки. Програма орієнтована на вирішення проблем соціально-економічного розвитку територіальних громад Тернопільщини шляхом їх активізації при підтримці актуальних мікропроектів місцевого розвитку громад».
Віктор Овчарук докладно розповів про проект та підкреслив: «Обласні програми підтримки місцевих ініціатив однозначно необхідно приймати і виділяти під їх реалізацію гарантоване фінансування. Адже програма проведення обласного конкурсу мікропроектів апробувала ряд важливих елементів проведення конкурсу проектів місцевого розвитку, що дало змогу відпрацювати нормативну базу, збільшити загальний обсяг фінансування, зробити програму публічною і прозорою, а в кінцевому результаті – завоювати довіру з боку всіх зацікавлених сторін, в першу чергу громад. Також набутий досвід та інформація одержана під час сьогоднішньої панельної дискусії будуть враховані при розробці нової програми підтримки проектів місцевого розвитку в Тернопільській області на наступні 5 років. Доцільним було б також обговорити, з наступним впровадженням, пропозицію щодо застосування державної підтримки місцевого самоврядування у вирішенні питань регіонального розвитку через механізм виділення субвенцій на реалізацію програм і проектів місцевого розвитку громад з державного бюджету обласним бюджетам (безпосередньо через обласні ради)».
Також учасники панельної дискусії зазначали, що подібні програми передбачають співфінансування міських та сільських проектів з коштів обласного бюджету.