Головна біда України – політики, які не люблять свого народу

Головна біда України – політики, які не люблять свого народу

Війна і бідність – реалії сучасної України. Коли закінчиться війна – ніхто не знає. І коли люди будуть жити краще – також.

В ООН дослідили рівень життя українців. Результат вражаючий: 80 відсотків населення – за межею бідності. За стандартами організації, за межею бідності живуть люди, які в день витрачають до п’яти доларів. Це, за теперішнім курсом, майже 130 гривень. Натомість, прожитковий мінімум українця складає 33,5 гривні на день, що навіть не дотягує до півтора «зеленого».

Населення бідних країн Африки, до речі, у середньому щодня витрачає 1,25 долара. Приблизно стільки ж витрачає і населення багатої на природні та людські ресурси України.

Крім того, українці ще й боргують державі. Експерти компанії «Case Ukraine» підрахували: частка держборгу в розрахунку на кожного працездатного українця на кінець 2015 року склала 94 тисячі 200 гривень. Це – на 33,3 тисячі більше, аніж у 2014-у.

 

Про кого подбали «слуги»?

У нинішньому році найбільше зростуть зарплати «слуг народу» – нардепів, начальства Нацгвардії і тюремників.

Держбюджет-2016 передбачає збільшення витрат депутатів Верховної Ради аж на 93 відсотки. На зарплати народних обранців замість торішніх 113 мільйонів гривень тепер необхідно 218 мільйонів. Фахівцям та адмінперсоналу парламенту збільшили платню на 22 відсотки – із 180 мільйонів до 220 мільйонів гривень.

Керівництво Державної пенітенціарної служби може розраховувати на підвищення зарплати на 66 відсотків – із 120 мільйонів до 200 мільйонів гривень.

Чиновники Національної гвардії заявляють, що витрати на оплату праці військовослужбовців зрослм на 58 відсотків. Водночас, у вищого керівництва Нацгвардії платня збільшиться на 72 відсотки – із 70 мільйонів до 121 мільйона гривень.

А ось лікарям держустанов зарплату підвищать усього на 17,7 відсотка. Зате високі чини Мінохорони здоров’я отримуватимуть на 22,4 відсотка більше, ніж торік.

Мабуть, це реформи…

 

«Урядові» ножниці «підстригли» соціальні гарантії майбутнього держави «під хлопчика»

У січні вступив у дію закон про соціальні виплати. Таким чином, соціальні гарантії зазнали змін, що вплине на життя звичайних українців, у тому числі дітей, зазначила голова правління громадської організації «Інститут соціального захисту громадян» Світлана Науменко «Телеканалу новин 24». Зокрема, частини пільг позбулися діти-сироти, діти та молодь із малозабезпечених сімей та інших соціально вразливих категорій.

Отже, соціальні гарантії знижені щодо забезпечення матеріальної підтримки дітей, позбавлених батьківського піклування. Скасована норма «Сімейного кодексу», згідно з якою розмір тимчасової держдопомоги, що виплачується дитині, чиї батьки не мають змоги її утримувати, або ухиляються від сплати аліментів, або місце їх перебування невідоме, встановлювався на рівні не нижче 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Скорочено соціальні пільги, пов’язані із забезпеченням безкоштовного або пільгового харчування дітей у садочках, школярів і учнів професійно-технічних училищ. Скасовано норму, згідно з якою батьки частково оплачували харчування дітей у державних і комунальних яслах і дитсадках – 60 відсотків у місті й 40 відсотків – у селі. Відтепер розмір оплати встановлюватиме місцева влада. На практиці це може означати, що батьки повністю платитимуть за харчування дітей у дошкільних закладах. Варто зазначити: пільги на оплату харчування дітей із багатодітних сімей тепер надаються тільки за рішенням місцевої влади. А воно може бути не в усіх випадках. Раніше ці сім’ї мали 50-відсоткову пільгу. Також органи місцевого самоврядування вже не повинні забезпечувати безкоштовне харчування усіх школярів 1-4 класів. Цю пільгу передбачили тільки для молодших школярів із малозабезпечених сімей. І повністю скасували безкоштовне харчування для дітей-сиріт і дітей з неповних чи багатодітних сімей, які навчаються у профтехучилищах.

Крім того, діти із соціально вразливих категорій сімей, у тому числі ті, хто за статусом має право на посилену соціальну підтримку – діти-сироти, діти-інваліди – позбавлені позаконкурсного або пільгового вступу до вищих та професійно-технічних навчальних закладів. Це стосується і дітей з багатодітних сімей.

Не зараховуватимуть поза конкурсом для безкоштовного отримання освіти у державних і комунальних вишах учасників міжнародних олімпіад, чемпіонів і призерів Олімпійських та Параолімпійських ігор. Лише для дітей-сиріт, дітей-інвалідів та учасників бойових дій в АТО будуть встановлені квоти на прийом у державні виші, але на конкурсній основі.
Скасували безкоштовне навчання у державних та комунальних вишах для дітей та осіб віком 18-23 років з багатодітних сімей (у складі яких п’ятеро і більше дітей). Зате вони зможуть отримувати соціальну стипендію. Експерти кажуть: її розмір не покриватиме оплати навчання за контрактом.

Виходить, тепер вивчитися розумній, але бідній дитині, практично неможливо. Уряд відігрався на майбутньому держави.

 

Корупціядуже поетичне слово для того, що відбувається

Мінекономрозвитку спрогнозувало життя країни на 2016-2017 роки. У відомстві підрахували: найближчі два роки українців очікує зростання цін на товари і продукти – на 24,2 відсотка цього року, і на 15,2 – наступного. За середнім прогнозом, інфляція цьогоріч сягне 16,5 відсотка (прогнозували 12 відсотків), а зарплата збільшиться лише на 6,5 відсотка. Проте у 2017-у номінальне зростання середньої платні складе 16-20 відсотків, а інфляція зросте на 10 відсотків. Долар коштуватиме 26-25 гривень. Раніше урядовці прогнозували вартість «зеленого» у межах 24 гривень.

Прогнози невтішні. Тому важко не погодитися з головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі, що в Україні потрібно повністю оновити управлінські кадри. Про це він заявив на Антикорупційному форумі в Харкові. За його словами, «розкрадання відбувається у всіх на очах. Корупція – дуже поетичне слово для того, що відбувається. Це – звичайне злодійство, бандитизм… Створюється система, при якій неможливо нічого зробити. Народ України проливав кров не за це». Саакашвілі наголосив: головна біда України –  політики, які не люблять свого народу. «На жаль, в Україні я не зустрічав політиків, які люблять народ, але вони люблять свої рахунки в банку, яхти, інше майно. І це головна біда України. Потрібно повністю оновити кадри держави за рахунок розумних, порядних людей і влити нову кров у безнадійно хворий організм», – сказав він.

Саакашвілі багато хто критикує, але він говорить те, про що мовчать доморощені політики.

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *