Грип і кір атакують жителів Тернопільщини

Грип і кір атакують жителів Тернопільщини
Діти та дорослі масово хворіють на ГРВІ та грип. У зв’язку з прогресуванням недуги школи продовжують закривати на карантин. Як повідомили у Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України, на цей час обмежувальні заходи діють в 11 адмінтериторіях.

Зокрема, станом на 8 лютого було призупинене навчання у 21 освітньому закладі області та окремих класах 6 шкіл. Підставою для запровадження карантину стала відсутність понад 20-30 відсотків дітей.

Водночас епідемічні порогові значення із грипу та ГРВІ перевищені лише у двох районах Тернопільщини: Бережанському та Зборівському. Загалом у регіоні поширеність недуги становить 52,8 відсотків до показників епідемії. За минулий тиждень у порівнянні з попереднім кількість хворих зросла на 6,6 відсотка – 4130 випадків проти 3874. Серед них понад половина – це діти до 18 років. Протягом цього часу госпіталізували 204 осіб. Кількість госпіталізованих теж зросла.

У лабораторному центрі зазначили, що на Тернопільщині продовжують виявляти нові випадки вірусу грипу А – зареєстрували два в Збаразькому районі й Тернополі. Вакцинацію від грипу станом на 11 лютого в області здійснили 1611 осіб.

Також залишається напруженою ситуація з кором на Тернопільщині. Якщо у 2017 році зареєстрували 298 випадків кору, у 2018 році – 3 659. А станом на 6 лютого 2019 року вже захворіло 1 021 осіб, із них 573 особи госпіталізовано.

– Найбільш вразливими є діти віком 1-4 роки та діти 10-14 років. Серед дорослих також багато хворих. Якщо аналізувати цей рік, то з 1021-го хворого – 404 дорослих. Чому така кількість хворих? Проблема в стані колективного імунітету. Колективний імунітет – це сукупність індивідуальних імунітетів всього населення, яке проживає на території. Для кору є вимога: рівень колективного імунітету має складати 98%. Тому єдиний вихід досягти цього рівня – вакцинуватися. Якщо ж ви не пам’ятаєте, чи уже хворіли на кір в дитинстві, – розповідають фахівці, – потрібно звернутися до обласного лабораторного центру МОЗ України для проведення дослідження стану імунітету. Фахівці нададуть вам оцінку і рекомендації. Вартість дослідження в центрі – 47 гривень.

Медики закликали батьків відповідально поставитися до безпеки дітей і обов’язково вакцинувати від кору, якщо щеплення не зробили згідно з календарем. Варто зазначити, у школах і садочках Тернополя діє заборона відвідування дітей, які не вакциновані від кору.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares