Із 49 тисяч тернопільських сімей, які раніше отримували субсидії, лише 8 тисяч на 1 жовтня мають пільги

Із 49 тисяч тернопільських сімей, які раніше отримували субсидії, лише 8 тисяч на 1 жовтня мають пільги
Якщо ви не працюєте офіційно або перебували за кордоном більше, ніж 60 днів, то цьогоріч за комуналку доведеться платити повну суму. З 1 жовтня у Тернополі розпочалася процедура оформлення державної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період. Надають ці пільги, починаючи із місяця звернення за їх призначенням, до дати закінчення опалювального сезону.

Ціни зростають – пільги зникають

Призначення субсидій у Тернополі здійснюється в управлінні соціальної політики міської ради на підставі поданої заяви та декларації.

– Станом на 1 жовтня з 49 тисяч тернопільських домогосподарств, які раніше отримували комунальні субсидії, відтепер отримуватимуть лише 8 тисяч сімей. Спричинено це новими правилами надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, які набули чинності в Україні 1 травня 2018 року, – повідомляє начальник управління соціальної політики міської ради Володимир Сулима. – Більшості тернопільських сімей, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії в опалювальний період перепризначатимуть автоматично, без додаткового звернення в управління соціальної політики. Зокрема, це сім’ї, які отримували субсидії у неопалювальний період та ті сім’ї, розмір призначеної субсидії на неопалювальний період яких становив нуль гривень. З початком опалювального періоду їм буде проведено перерахунок розміру субсидії в автоматичному режимі.

Подати документи до 20 жовтня

Усім іншим сім’ям, яким згідно з умовами нового порядку надання субсидій з 1 жовтня надається право на призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний період, потрібно звернутися в управління соцполітики не пізніше 20 жовтня.

– Для отримання роз’яснювальних консультацій рекомендуємо звернутися сім’ям, які бажають отримати субсидії, проте у них наявні певні причини на її непризначення, – каже заступник міського голови Леонід Бицюра. –  Адже житлову субсидію може бути призначено за рішенням спеціальної комісії, утвореної виконавчим комітетом міської ради,  виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї. Причиною для надання субсидії може бути хвороба одного з членів сім’ї. Для підтвердження необхідна довідка з медустанови.  Також є й інші нюанси, які може розглянути комісія і тільки після цього прийняти рішення про призначення субсидії чи відмову.

Наприклад, якщо ви придбали дорогу річ, але минув рік, то ви можете претендувати на субсидії. Якщо взяли кредит, то цю справу може розглянути комісія, зважаючи на суму покупки і потребу у цій речі. Якщо у помешканні є особи, які зареєстровані, але не проживають, то таких людей, аби отримати субсидію, потрібно виключити зі складу сім’ї. Проте це не стосується чоловіка і дружини – у цьому випадку позитивного рішення щодо субсидій бути не може.

Якщо ж подружжя розлучилося, а чоловік, наприклад, проживає за тією ж адресою, що і дружина, то комісія може виключити батька зі складу сім’ї. Але це за умови, що подружжя розлучилося. Якщо ні – то комісія у цьому випадку нічого зробити не може. Якщо люди проживають в орендованому помешканні, вони також можуть отримати субсидії. Для цього потрібно укласти договір оренди житла.

До слова, тернопільські депутати під час чергової сесії міської ради звернулися до Кабміну з проханням внести зміни до постанови, яка регламентує порядок призначення житлових субсидій. «Оскільки доходи громадян не збільшилися, а тарифи на оплату житлово-комунальних послуг зростають, вважаємо не обґрунтованими такі різкі зміни до порядку призначення житлових субсидій», – йдеться у зверненні.

Детальнішу інформацію про порядок надання субсидій можна отримати в управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради за адресою: вул. Лисенка, 8. Графік прийому громадян: понеділок – четвер: з 8.00 – до 17.00 год., п’ятниця – з 8.00 – до 16.00 год.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *