Кабмін оновив правила бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

Кабмін оновив правила бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

Уряд вніс зміни до постанови №  76, яка регулює порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Нова редакція набула чинності 8 червня 2024 року.

Вона змінила: Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (у ньому серед іншого передбачена можливість бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал «Дія»).

Критерії та порядок, за якими визначають, чи є підприємство, установа чи організація (далі – підприємство) критично важливим для функціонування економіки, забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань та життєдіяльності населення в особливий період.

Підприємство може бути визначене критично важливим для національної економіки у сфері охорони здоров’я (МОЗ) або для задоволення потреб територіальної громади (ОДА/КМДА або ОВА/КМВА). Статус критично важливого підприємства підтверджується щорічно.

Таке підприємство може забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників станом на на 18 травня 2024 року. Якщо кількість таких працівників збільшилася після цієї дати, розрахунок проводиться на дату подання списків.

Строк дії відстрочки не перевищує 12 місяців і не впливає на вже надані відстрочки до 8 червня 2024 року.

Військовозобов’язаних можна бронювати незалежно від військового звання, віку чи спеціальності, крім тих, хто не підлягає призову за законом, повідомляє МОЗ. Відстрочка зберігається при переведенні на іншу посаду в межах того ж підприємства.

Документом, що підтверджує відстрочку, є витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою підприємства (за наявності). Підприємство має надіслати повідомлення про бронювання до територіального центру комплектування протягом п’яти днів.

Бронювання військовозобов’язаних у сфері охорони здоров’я відбувається так:

Підприємство подає до МОЗ або ОВА/КМВА обґрунтоване звернення про визнання критично важливим.

МОЗ або ОВА/КМВА ухвалює рішення і видає розпорядчий документ. Від дати його видання підприємство визнається критично важливим.

Підприємство формує списки військовозобов’язаних працівників.

Орган, що ухвалив рішення про визнання підприємства критично важливим,  направляє цей список на погодження до Міноборони та затвердження – до Мінекономіки.

Також цей орган інформує підприємство про рішення Мінекономіки.

Підприємство оформлює витяги про бронювання кожного окремого військовозобов’язаного і видає їх під розпис. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *