Христос народився! Славімо Його!

Христос народився! Славімо Його!

25 грудня (7 січня за старим стилем) – Різдво Христове, одне з головних свят у православних і католиків. Цього року, у зв’язку з переходом Православної церкви України на новий церковний календар, дата православного і католицького Різдва збігається. В Україні Різдво, як і в багатьох інших країнах світу, входить до числа державних свят.

Велике свято присвячене появі на світ Ісуса Христа, якого народила Пресвята Діва Марія. Відомо, що Ісус з’явився на світ у Вифлеємі, куди Марія та її чоловік Йосип прибули для перепису населення. Вільних місць у місті для ночівлі вони не знайшли і зупинилися в печері, де зазвичай ночували пастухи з домашніми тваринами. Саме там і народився Спаситель. Про це диво повідомив ангел, який спустився до пастухів із небес.

Нині ця печера – одна з головних християнських святинь, розташована вона в базиліці Різдва Христового у Вифлеємі.

Місце народження Христа позначено 14-кінцевою срібною зіркою – як символ Вифлеємської зорі, що засяяла на небі після народження Христа і вказала шлях волхвам зі Сходу, які йшли вклонитися Цареві Юдейському.

У печері також знаходиться вівтар Різдва і приділ Ясел, а сама святиня доступна паломникам.

За старим стилем Різдво настає 7 січня, а 25 грудня вшановують пам’ять чудотворця Спиридона Триміфунтського.

Сьогодні, у День Різдва Христового, помолімось за Україну, за наших воїнів Світла, які боронять рідну землю від темряви та зла. І згадаймо у молитвах захисників, душі яких уже на Небесах.   

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *