Куди можна здати пошкоджені долари і євро

Куди можна здати пошкоджені долари і євро

Українські банки відмовляються приймати у людей зношені та пошкоджені іноземні банкноти. Нацбанк повідомив про це у внутрішньому документі банкам і підкреслив, що йдеться не про поодинокі випадки, а про «численні скарги». Тому регулятор вимагає від банків вжити заходів: перестати відмовляти людям і почати правильно обробляти старі долари і євро, пише Фінанси.ua.

Фінустанова зобов’язана зробити три речі, коли людина принесла в банк або небанківський обмінник закордонну банкноту, щоб здати:

провести обмін іноземної банкноти на гривню після її перевірки на справжність (у окремих структур є послуга з обміну однієї іноземної купюри на іншу іноземну), якщо вона не зношена/пошкоджена або не підозріла, тобто не схожа на підробку;

взяти купюру на інкасо, якщо вона стара/зношена/пошкоджена – тобто відправити в свій банк-кореспондент за кордон і обміняти там. Після чого повернути українцю нову банкноту. За правилами НБУ, максимальний термін проведення такої операції – до 24 місяців;

здати іноземну готівку на дослідження в Нацбанк, якщо вона буде викликати підозри на підробку. Регулятор проведе свою експертизу, за результатами якої можливі два варіанти: якщо валюта справжня – має відбутися обмін, на якому наполягав клієнт, якщо фальшивка – будуть залучені правоохоронні органи і людині доведеться давати пояснення, де вона її взяла. Підробку буде вилучено без будь-яких компенсацій.

Не кожна трохи пошкоджена іноземна купюра може бути автоматично відсіяна банком і прийматися тільки на інкасо. Щоб банки не зловживали своїми правами, НБУ в телеграмі № 50-0006/6961 чітко перелічив ознаки, за якими фінустанови зобов’язані приймати банкноти, які не є зношеними:

локальні потертості (часткова втрата фарби на зображеннях) і/або втрата папером жорсткості;

відбитки штампів/печаток, написи, включаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких не перевищує 200 мм кв;

плями, загальна кількість яких не перевищує трьох штук діаметром до 5 мм кожна;

надриви або надрізи, загальна кількість яких не перевищує трьох штук довжиною до 3 мм кожен;

отвори і проколи, загальна кількість яких не перевищує чотирьох штук діаметром не більше 1 мм кожен. Це все вважається незначними ушкодженнями, з якими банки зобов’язані здійснювати валютообмін.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares