Купилися на повідомлення у Viber: жительки Тернопільщини замість грошової допомоги втратили понад 100 тис. грн

Купилися на повідомлення у Viber: жительки Тернопільщини замість грошової допомоги втратили понад 100 тис. грн

Аферисти масово розповсюджують у соціальних мережах фейкові повідомлення про можливість одержати гроші. Фінансова допомога від держави чи міжнародної організації, соціальні виплати від благодійного фонду – одна з шахрайських схем, в яку потрапляють довірливі громадяни.

Умови для отримання коштів прості: перейти за посиланням та подати заявку. Далі потрібно заповнити анкетні дані й ввести реквізити банківської картки. Отримавши дану інформацію, зловмисники одержують доступ до рахунків людей й знімають усі заощадження.

Як повідомили в обласній поліції, троє жінок із Чортківщини побачили у спільному чаті «Viber» сповіщення: «Багатоцільова грошова допомога для населення». Потерпілі перейшли за покликанням і виконали необхідні умови. Як наслідок, 36-річну жінку шахраї ошукали на 14000 гривень, 51 річна заявниця втратила понад 4000, а з електронного гаманця 43-річної жительки Нагірянської громади зникло більше ніж 68000 гривень.

За допомогою до поліцейських звернулася й 29-річна мешканка Кременецького району. Вона розповіла, що хотіла одержати кошти за програмою «єДопомога». Після того, як залишила заявку, отримала сповіщення про списання грошей з платіжної картки, а це – понад 14000 гривень.

Дані події слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Працівники поліції вживають відповідні заходи, аби встановити осіб зловмисників.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *