Лілія Фальчук: «Не варто чекати понеділка – дбати про своє здоров’я потрібно тут і зараз»

Лілія Фальчук: «Не варто чекати понеділка – дбати про своє здоров’я потрібно тут і зараз»

0301

На вулиці вже справжня весна. І природа, і люди ніби прокидаються від тривалого зимового сну. Це чудова пора, щоб почати турбуватися про своє здоров’я, щоб змінити старі звички та набути нові. Про те, з чого варто починати та як позбутися зайвих кілограмів завдяки простим змінам у власному раціоні, розмовляємо з дієтологом Лілією Фальчук.

– Вже стало доброю традицією, що весна надихає людей на зміни. Багато людей починають активінше займатися своїм здоров’ям, стежити за харчуванням. Дієти, спорт, особливі методики – на просторах інтернету можна знайти багато різних рекомендацій. Що порадите нашим читачам?

– Насправді, дбати про своє здоров’я, займатися собою потрібно не навесні, а завжди. Не слід чекати понеділка, початку місяця чи року. Починати потрібно тут і тепер. Адже все залежить від нас, наших думок і наших рішень. Насамперед, потрібно усвідомити, що це необхідно нам для здоров’я, а не лише для гарного вигляду. Не варто починати все одразу – і в спортзал записатися, і на дієту сісти, і бігом зайнятися. Використовуйте методику маленьких кроків. Поступово і усвідомлено змінюйте своє життя. Адже вся сила в звичках. Шлях до здорового способу життя – це поступове набуття корисних звичок, які позитивно впливатимуть на ваш організм.

– З чого саме варто починати?

– З елементарного – води. Ми всі знаємо, що потрібно пити воду. Але чи робимо це в достатній кількості? Зазвичай, ні. Пийте воду протягом дня невеликими ковтками. Добова норма води для людини – в середньому 30 мл на 1 кілограм ваги. Вранці натще варто випити 250-400 мл води. Якщо ви тільки починаєте, пийте по 200 мл. Вода має бути теплою. Найкорисніша – джерельна, мінералізована вода. Не варто вживати газовану воду, адже вуглекислий газ окислює організм. Також дуже важливо регулярно харчуватися. Їжа в організмі перетравлюється близько 4 годин. Тож це – оптимальний інтервал між прийомами їжі.

– Дуже часто на роботі не завжди є можливість харчуватися повноцінно. Серед офісних працівників поширені кавові перерви. Зазвичай, почуття голоду тамують солодощами або ж фаст-фудом. Що порадите як альтернативу?

– Це – болюча тема. Ми протягом дня такими перекусами перебираємо зайвих 600-700 калорій. За рік – це 3-4 кілограми. Це має бути щось легке і швидко засвоюване. Кисло-молочні продукти, фрукти, сухофрукти, горішки. При правильно складеному раціоні солодощі нам взагалі не потрібні. Це швидше психологічна залежність, аніж фізіологічна.

– Які ще корисні звички порадите?

– Важливий фактор здорового способу життя та запорука нормалізації ваги – здоровий сон. Не менше 6 годин на добу. Потрібно старатися заснути не пізніше 23.00. Адже необхідні організму гормони починають формуватися з 22.00. Тож якщо ви засинаєте в цей час – ваш організм повноцінно відпочиває, відновлюється і  тоді ви зможете раніше прокинутися. У вас багато сил, енергії для нового дня. Також навесні, коли організм виснажений після зими, варто додатково вживати вітамінні добавки. У молодому віці ми ще не відчуваємо дефіциту вітамінів. Але після 40-ка років він може трансформуватися у хвороби.

– Зараз триває піст. Наскільки таке харчування корисне для людини?

– Особисто я проти пісного харчування. Адже білки тваринного походження нам життєво необхідні для формування нашого організму. Звичайно, піст – це вибір кожної людини. Але я переконана, що піст – це більше духовний намір. Коли ти більше працюєш із своїми емоціями, думками, відчуттями. Що таке зайва вага? Це – дуже багато образ, дуже багато страхів і внутрішньої невдоволеності собою. Коли ми починаємо з цим працювати, коли переводимо на піст свої думки, то це відображається на фізіологічному стані – і людина втрачає вагу.

– Якщо ж все-таки людина відмовляється від м’яса та інших продуктів тваринного походження, як правильно харчуватися?

– Якщо ви постите, то варто дбати про те, щоб у раціоні був присутній білок рослинного походження. Це каші – гречка, чечевиця, маш, нут. Також необхідно, щоб була достатня кількість овочів. Щодня варто з’їдати мінімум 300 грамів овочів, найкраще – півкілограма. Звичайно, свіжі огірки, помідори перець можна купити у супермаркеті чи на ринку. Та ціни зараз на них високі і невідомо, скільки вітамінів у них збереглося. У цю пору справжньою знахідкою можуть стати заморожені наприкінці літа і восени овочі – їх можна тушкувати, пекти, варити на пару. Також не забувайте про селеру, капусту. У капусті дуже багато клітковини, і до кінця зими вона зберігає у собі вітаміни. Тому в цю пору рекомендую вживати капусту свіжою  або, якщо ваш організм не сприймає, трішки тушкованою.  Натомість картоплю я практично виключаю з раціону. Це крохмалистий продукт. До весни у ній майже не зберігається вітамінів.

– А щодо рухової активності, який саме вид спорту порадите, щоб привести себе в форму?

– Тут немає єдиного рецепту успіху. Головне – рух і фізичні навантаження. Любите бігати – бігайте, приносять вам радість танці – танцюйте. Аеробіка, йога, спортзал – є багато можливостей тримати своє тіло у тонусі. Головне – не зволікайте і маленькими кроками трансформуйте свої звички. Починайте змінюватися вже сьогодні. Адже це – запорука вашого здоров’я у майбутньому!

 

 

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *