Іван Павло ІІ (мирське ім’я Кароль Войтила) народився 18 травня 1920 року в польському Вадовіце. Він був 264-м Папою Римським і першим в історії Папою-слов’янином. Понтифік увійшов в історію людяними поглядами та чималою кількістю добрих справ, змінивши погляд на місію духовенства та завоювавши величезну популярність у всьому світі.
Іван Павло ІІ був легендарною постаттю і після смерті його причислили до лику святих. Вважається, що саме молитви на той час вже покійному Папі допомогли 46-річній монахині Марі Симон-П’єр зцілитися від хвороби Паркінсона. Медичного пояснення диву не знайшли, але відомо, що монахиня зцілилась у ніч, після того, як нерозбірливим через хворобу почерком вивела на папірці ім’я понтифіка.
Втім, якщо дива довести важко, в біографії Івана Павла II є чимало абсолютно матеріальних добрих вчинків.
Так, Папа намагався налагодити діалог і закликати до гуманності мешканців всього світу – він здійснив 104 закордонних подорожей, подолавши шлях у більше ніж 1 мільйон кілометрів. Відвідав 130 країн і більше 1000 міст. Він став першим Папою, який переступив поріг юдейської синагоги і мусульманської мечеті. А в 2001 році вперше, починаючи з часу розколу християнської церкви на православну і католицьку в 1054 році, відвідав православну Грецію. Восени 1986 року провів Всесвітній день молитов про мир. Різні християнські конфесії, а також представники 13 інших релігій разом звернулися до Бога. Це стало безпрецедентною подією у світі релігійного протистояння.
У 2001 році Іван Павло II відвідав з візитом Україну. Перше, що він зробив, зійшовши з трапу літака – став на коліно й поцілував українську землю, розстелену на білій тканині. Він цитував Шевченка і Сковороду, молився в церкві на Аскольдовій могилі, жартував і благословляв люд на стадіоні «Чайка». Для багатьох вірних то була незабутня зустріч.
Папа Римський відслужив у Києві та Львові чотири служби (дві у латинському і дві у візантійському обряді), на месах були присутні понад 1,6 мільйонів прочан. Проповіді були виголошені українською мовою.
Його життя було справжнім. Все, що говорив, чого навчав, йшло з глибини його серця. «Людина світу», «лицар свободи» та «борець за мир» – коли Іван Павло ІІ пішов із життя, плакав увесь світ. Проводжати його в інший світ прийшло 4 мільйони паломників.
Багато прихильників Папи і досі згадують його слова, що закликали до миру та порозуміння. «Наш ДЕНЬ» зібрав яскраві висловлювання Іоанна Павла II.
“Не слід просити у Бога більше того, що можеш зробити сам”.
“Сонце – жарке, Місяць – холодний, але людям вони однаково потрібні такими, які вони є”.
“Майбутнє починається сьогодні, а не завтра”.
“Найжахливіша в’язниця – це замкнене наглухо серце”.
“Людство повинно раз за разом питати себе про абсурдний і завжди несправедливий феномен війни. Адже на сцені смерті та болю лишається забутий стіл переговорів, сівши за який, люди могли б попередити біду”.
“Війна – це поразка людяності”.
“Соціальної справедливості не можна досягти жорстокістю. Жорстокість знищує те, що хоче створити”.
“Всім чоловікам та жінкам довірено завдання створити їхнє власне життя: у певному сенсі вони мають перетворити його на твір мистецтва, на шедевр”.
Оксана САМЕЦЬ.