Медальна феєрія на дев’ятий день Олімпійських ігор у Парижі: українці підкорили «Стад де Франс»

4 серпня вечірню сесію легкої атлетики дев’ятого змагального дня очікувала вся спортивна Україна. І не дарма. Кожен розумів, що саме в цей день українська скарбничка може поповнитися трьома нагородами.

Ці надії були не примарними. Кожен із трьох спортсменів, хто кваліфікувався до фіналу своєї дисципліни, впродовж років неодноразово підіймався на п’єдестал пошани, зазіхаючи на олімпійські нагороди.

Мова про світову рекордсменку у стрибках у висоту Ярославу Магучіх, її подругу по команді та бронзову призерку останнього чемпіонату Європи Ірину Геращенко, а також метальника молота Михайла Кохана, який підіймався на третю сходинку п’єдесталу пошани континентальної першості-2024.

Сподівання усієї України спортсмени виправдали: три медалі із трьох можливих! Феноменальний день для української легкої атлетики та спорту загалом!

Про це пише НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team.

Першими з українців за олімпійські медалі змагалися дівчата у секторі стрибків у висоту. Ярослава Магучіх підходила до фіналу абсолютною фавориткою: їй підкорилися усі головні досягнення. 22-річна українка є світовою рекордсменкою, чемпіонкою світу, чемпіонкою Європи. У Париж Ярослава приїхала за олімпійським золотом, і вона везе його до України!

Спортсменка з першої спроби взяла висоти – 1,91, 1,95, 1,98 та 2 м. Хоч українці і не підкорилася позначка 2,02 та 2,04, проте через меншу кількість спроб на 2,00 саме Ярослава стала Олімпійською чемпіонкою!

Ірина Геращенко, яка у Токіо зупинилася за крок від нагороди, з першої спроби підкорила три висоти – 1,86, 1,91 та 1,95 м. Однак планка на 1,98 м не встояла. Ірині залишалося одне: очікувати на виступ суперниць, адже навіть після невдалих трьох спроб на 1,98 м українка перебувала на проміжній третій позиції! Та ніхто із суперниць так і не зміг взяти цю висоту. Тож завдяки меншій кількості спроб на 1.95 м Ірина Геращенко стала бронзовою призеркою Олімпійських ігор! Третє місце українка розділила з австралійкою Елеанор Паттерсон, яка продемонструвала ідентичний результат.

Таким чином Україна втретє в своїй історії здобула подвійний подіум на Олімпійських іграх.

Паралельно зі стрибками у висоту у секторі метанні молота виступав Михайло Кохан. Для 23-річного українця це другий фінал у його кар’єрі: у Токіо він був близьким до подіуму, проте став четвертим. А ось у Парижі Михайло забезпечив собі місце на п’єдесталі пошани. Все завдяки другій спробі, у якій українець метнув молот на 79,39 м. Цей результат приніс Михайлові бронзову нагороду Олімпіади у Парижі!

Михайло Кохан став другим українським метальником молота в історії незалежної України, що виграв медаль Олімпіади: у 1996 році бронзу здобув Олександр Крикун.

Тож у дев’ятий змагальний день українські атлети поповнили медальну скарбничку української команди трьома нагородами. Тепер в активі збірної шість нагород: два «золота», одне «срібло» та три «бронзи». Наразі у медальному заліку Україна посідає 17 місце.

Вітаємо кожного спортсмена, їх тренерів та усіх причетних до медального успіху!