Мрія на всіх: тернопільські волонтери допомогли трьом дітям з інвалідністю підкорити Говерлу (ФОТО)

Мрія на всіх: тернопільські волонтери допомогли трьом дітям з інвалідністю підкорити Говерлу (ФОТО)

 

ДІЙ АКТИВНО! ЖИВИ ПОЗИТИВНО!

Минулих вихідних 12-річна Людмила Матвійчук та 8-річна Ангеліна Гах з Тернопільщини та 12-річна Олександра Колісник з Бахмута Донецької області побували на Говерлі. Здійснити мрію дівчат допомагала справжня група підтримки – їхні батьки, два десятки волонтерів та всі небайдужі, що спостерігали за героїчним сходженням у соцмережах.

«Мрія на всіх» – це проект, який ініціювала тернопільська спортсменка Ліля Проць у 2018 році, щоб допомагати людям з інвалідністю здійснювати мрії.

Минулого року його учасником став тернополянин Сергій Ткачук. На спинах друзів, у спеціально обладнаному кріслі хлопчик із Тернополя, який пересувається у візку, потрапив на Говерлу. Цього року це ж крісло використали для Олександри Колісник.

– Це давня Сашина мрія, – розповіла її мама Альбіна перед сходженням. – Я дуже переживаю, як це буде, а от донька спокійна. Вона переконана, що все пройде чудово.

Дівчатка перед виїздом були у хорошому настрої, радо знайомилися з усіма, а от мами помітно хвилювалися.

– Коли Сергій Ткачук минулого року піднімався на Говерлу, ми з донькою вболівали за нього, переглядали багато разів відео – каже мама Людмили Катерина Матвійчук із села Плотича Тернопільського району. – А Люда сказала: «Мамо, я теж би хотіла». Але це була така мрія, яку ми навіть не обговорювали і не сподівалися, що вона здійсниться. Коли ж ми побачили оголошення, то вирішили спробувати.

– Нас закликала на Говерлу Ліля Проць, – розповідає мама Ангеліни Ольга Гах із села Цебрів Зборівського району. – Ми радо погодилися, адже самі б не зважилися на такий крок.

Ліля Проць зізнається: не очікувала, що проект «Мрія на всіх» буде так потужно розвиватися.

– Всього на Говерлу піднялося 23 людини, – розповідає вона. – Кошти на цю поїздку ми зібрали під час «Благодійної милі» та ще долучилися небайдужі підприємці. З нами їдуть фотографи, тому кожна з учасниць матиме відео на пам’ять про ці особливі емоції, які вони пережили під час сходження.

Дівчата підкорили Говерлу приблизно за 6 годин.

– Всі ми знаємо, що для здійснення чогось дуже бажаного завжди треба докласти неабияких зусиль. Ось і для дівчаток – Саші, Люди і Ангеліни – це було нелегке завдання, – поділилася враженнями учасниця сходження Ірина Задорожна. –  А чого вартувало це для їхніх матусь, яким підйом видався дуже важким – словами не опишеш!  І хоча шляхи підйому для наших героїнь тимчасово розійшлися, бо Сашу і Людочку повели синім маршрутом, а ми з Ангелінкою подалися зеленим, вершини досягнули всі! Першою наші сильні хлопці винесли в спеціальному кріслі Сашу. Ангелінка сама частково йшла, але основну частину маршруту наші козаки винесли її на плечах; а от Люді довелось повністю пройти весь шлях своїми ніжками. Це було зовсім нелегко, коли всю дорогу тебе супроводжує і радість, і страх, і біль, і захоплення, і страждання. Але на фініші залишається місце лише для щастя і усвідомлення, що ти чого досягнув. Наповнюйте свої серця і серця своїх рідних щастям попри всі перешкоди! Гартуйте свій дух! Робіть більше хороших вчинків! Бо тут завжди працює ефект бумерангу!

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

Фото учасників проекту.

 

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares