Митрополита Нестора призначили священноархімандритом Почаївської Лаври

Митрополита Нестора призначили священноархімандритом Почаївської Лаври

28 березня у Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі (м.Київ) відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Як повідомляється на офіційному сайті ПЦУ, на засіданні, зокрема, було утворено релігійну організацію «Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)». Її священноархімандритом затвердили митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора.

Почаївська лавра – друга після Києво-Печерської найбільша православна святиня України. Там розташовані Почаївська духовна семінарія, 16 церков і келії. Лавра у Почаєві належить державі, але з 2003 року була передана у безкоштовне користування УПЦ МП на 49 років, до 2052 року. Втім нині, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, розпочався процес повернення майна держави у Почаївській лаврі.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ МП з 29 березня. Такий крок заповідник обґрунтовує висновками міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення з боку церкви умов договору щодо використання держмайна.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *