На Кременеччині виявили сказ великої рогатої худоби

На Кременеччині виявили сказ великої рогатої худоби

Головне управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області інформує що, до завідувача Колосівської дільниці ветеринарної медицини звернувся  житель села Рудка Кременецького району з повідомленням, що у його корови проявляються ознаками захворювання на сказ, буйність. Зі слів власника, за добу до цього тварина відмовилась від корму і води. На час прибуття спеціаліста, в дане індивідуальне селянське господарство тварина була мертва.

Спеціалісти Кременецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та Кременецької районної державної лікарні ветеринарної медицини провели епізоотичне розслідування щодо загибелі корови. Фахівці Тернопільської державної регіональної лабораторії підтвердили захворювання тварини на сказ. Труп тварини утилізовано.

Тварини, які є в даному господарстві (три голови ВРХ, кінь, дві свині, собака і чотири коти) та контактні тварини з інших господарств (11 голів ВРХ, 4 коней, собака, 4 коти), вакциновано проти сказу.

3 грудня в цьому домогосподарстві загинула ще одна корова, відтак, спеціалісти ветмедицини провели повторне епізоотичне розслідування щодо загибелі тварини. Результати Тернопільської регіональної державної регіональної лабораторії підтвердили сказ.

У дворі та в господарських будівлях проведено вимушену дезінфекцію хлорним вапном

4 грудня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кременецькій РДА та відкрито неблагополучний пункт щодо сказу ВРХ і затвердила план заходів щодо ліквідації даного захворювання.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares