На Тернопільщині допомогли знайти роботу майже 370 особам з інвалідністю, з них 5 – колишні воїни

На Тернопільщині допомогли знайти роботу майже 370 особам з інвалідністю, з них 5 – колишні воїни

Третього грудня щороку відзначаємо Міжнародний день осіб з інвалідністю. В Україні, як і у світі, велика увага приділяється турботі про осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпеченню їх права на працю.

У місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини таким особам сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.

Аби наблизити соціальні послуги до громадян, в об’єднаних територіальних громадах області облаштовано 50 робочих місць для представників служби зайнятості, які у визначені дні надають відповідні консультації жителям громад, у тому числі й особам з обмеженою працездатністю. Також фахівці служби зайнятості разом із соціальними партнерами організовують виїзні інформаційно-консультаційні дистанційні майданчики в громадах.

З початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались більше тисячі осіб з обмеженою працездатністю, третину – працевлаштовано, один із них відкрив власну справу, 108 – проходили професійне навчання; півсотні – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 1 – підтвердив неформальне професійне навчання за професією кухар.

За цей період роботодавці запропонували особам з інвалідністю більше 300 вакансій.

На 1 листопада актуальними були 103 вільних робочих місця для згаданої категорії громадян. Для 381 безробітної особи з обмеженими фізичними можливостями продовжується пошук підходящої роботи.

Також, за 10 місяців 2019 року послугами служби зайнятості Тернопільської області скористались 36 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність. П’ятьом з них вдалося знайти постійну роботу. На 1 листопада для 13-ти воїнів з інвалідністю продовжується пошук прийнятних місць праці.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares