На Тернопільщині посилили санепіднагляд за об’єктами водопостачання

На Тернопільщині посилили санепіднагляд за об’єктами водопостачання

В умовах підвищеної захворюваності на грип, ГРВІ та інші вірусні інфекції Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала настанови щодо безпеки водопостачання, де вказано, що додаткові заходи безпеки не потрібні. Звичний процес дезінфекції води забезпечує швидку інактивацію вірусу COVID-19. ВООЗ повідомляє, що на сьогодні немає жодних даних про можливість виживання COVID-19 у питній воді, адже коронавіруси характеризуються низькою стійкістю до дезінфікуючих засобів, які зазвичай використовуються в технологічних процесах очищення води.

Територіальні органи Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування взяли на посилений контроль виконання суб’єктами господарювання – надавачами послуг централізованого водопостачання вимог санітарного законодавства. Зокрема:

– дотримання режиму зон санітарної охорони джерел водопостачання, особливо першого поясу зони суворого режиму санітарної охорони водозабірних споруд;

– забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення населених пунктів;

– забезпечення населення питною водою гарантованої якості та здійснення виробничого лабораторного контролю за якістю та безпечністю питної води відповідно до вимог ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;

– інформування територіальних органів Держпродспоживслужби про результати відомчого лабораторного контролю води питної з централізованих джерел водопостачання;

– інформування населення, органів влади та Держпродспоживслужби про прориви, поломки, відключення води;

– наявність плану дій на випадок аварійних ситуацій;

– наявність запасу засобів для очистки, дезінфекції води на випадок аварійних ситуацій, визначення резервних джерел водопостачання, способів та технічних можливостей доставки питної води населенню;

– забезпечення негайного інформування органів місцевого самоврядування та територіальних органів Держпродспоживслужби про випадки виявлення відхилень якості води від вимог ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Працівники Держпродспоживслужби спільно з представниками влади розпочали комісійні перевірки, об’їзди комунальних підприємств, водозаборів. Станом на 23 березня фахівці перевірили роботу водозаборів та об’єктів централізованого водопостачання у містах: Шумськ, Ланівці, Зборів, Збараж, Чортків, Кременець. Селах: Колодно, Зборівського району та Чернихівці, Збаразького району. ОТГ: Озернянська, Зборівського району, Вишнівецька, Збаразького району, Купчинецька та Козлівська, Козівського району.

Проведені дезінфекційні заходи на Лановецькому водозаборі. ТОКП «Профдезинфекція» в Чортківському районі розпочала профілактичну дезінфекцію громадських криниць.

Спеціалісти завершили планову перевірку КП «Великоглибочецьке» Білецької сільської ради Тернопільського району, під час якої виявили порушення. Зокрема, прострочений медогляд у працівників, відсутня робоча програма виробничого контролю якості питної води, лабораторний контроль проводився з порушенням правил щодо виду та періодичності досліджень. До керівника застосували штрафні санкції.

Усіх суб’єктів господарювання – надавачів послуг централізованого водопостачання, керівників комунальних підприємств письмово інформували про необхідність дотримання санітарних норм та подачу населенню питної води гарантованої якості. Активно співпрацюємо з Управлінням житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської ОДА.

Окрім відомчого лабораторного контролю води, що мають забезпечувати самі суб’єкти господарювання, Держпродспоживслужба в умовах епідемічного неблагополуччя посилила державний нагляд за якістю води питної, як централізованого так і децентралізованого водопостачання – дослідження проводять в Тернопільській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. У разі виявлення відхилень, терміново надаються пропозиції щодо вжиття додаткових заходів.

Наразі питання водопостачання перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, зокрема Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *