На Тернопільщині тисячі військових та їхні рідні молилися за мир в Україні

На Тернопільщині тисячі військових та їхні рідні молилися за мир в Україні

Цими вихідними на Тернопільщину з’їхалися тисячі військових, аби помолитися за мир в Україні. У Зарваниці відбулося VI Всеукраїнське військове паломництво. Участь у прощі взяли близько 900 учасників – військовослужбовці, члени їхніх родин, а також волонтери та миряни. Серед прочан у погонах було чимало тих, хто побував у зоні АТО.

3

Паломництво розпочалося молебнем до Пресвятої Богородиці. Потім всі учасники взяли участь у Хресній дорозі. Кожен капелан проповідував під час однієї з 14 стацій, а військовослужбовці по черзі несли дорогою дерев’яний хрест.

– Наші військові стали на обороні найважливіших людських цінностей, – каже військовий капелан о. Андрій Зелінський. – Стали в обороні, власне, самого життя і тому потребують в першу чергу нашої молитовної підтримки.

Увечері першого дня паломництва  всі помолилися на Архиєрейській Божественній  Літургії за загиблих військовослужбовців та правоохоронців, після чого відбулася поминальна хода зі свічками. Відтак розпочалися нічні чування.

df 2

Серед прочан у погонах багато тих, хто повернувся з фронту. Павло декілька місяців воював на Донбасі. Нині приїхав до Зарваниці. Каже, буде попросити Всевишнього перш за все, аби вберіг бойових товаришів, які залишилися на передовій.

– Буду молитися за хлопців, які там лишилися, за друзів, які загинули, – розповідає солдат 24-тої механізованої бригади Павло Ригайло. – За те, аби швидше закінчилася ця війна і наші хлопці вернулися додому живі-здорові. І за нашу Україну, щоб вона залишилася єдиною.

Пан Михайло, старшина роти батальйону «Тернопіль», просить Бога за мир. На війні чоловік вже не вперше. За радянських часів воював в Афганістані. Сьогодні ж доводиться боронити рідну землю. Через тиждень відпустка закінчується і пан Михайло повертається на передову.

1

Поклонитися чудотворній іконі Матері Божої з’їхалися бійці з усієї України. Солдати з Черкас і з Одеси, з Харкова і Києва, а ще практично з усієї Західної України. Просити Всевишнього миру та захисту прийшли і родичі бійців. Син Марини Тепленко військовий льотчик. Зараз він служить в зоні АТО.

–         Я дуже прошу Господа, Божу Матір, аби вони заступилися за наших хлопців, за мого сина, – каже  пані Марина. – Щоб їм вистачило сил відстояти нашу рідну Україну, її незалежність і єдність.

Завершилося паломництво наступного дня Архиєрейською Божественною Літургією.

Цьогорічна проща військовиків проходила під гаслом «Мир даю вам». Попри різні потреби, усі просили у Бога миру для України. У святому місці силовики провели лише два дні. Після цього «блаженні миротворці», як їх називають священики, повертаються у свої частини охороняти мир в державі.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *