На Тернопільщині в цьому році зареєстровано 50 випадків ВІЛ-інфекції та 21 випадок СНІДу

На Тернопільщині в цьому році зареєстровано 50 випадків ВІЛ-інфекції та 21 випадок СНІДу

За оцінками ВООЗ, на кінець 2020 року майже 38 млн людей в світі жили із підтвердженим діагнозом ВІЛ. В Україні їхня кількість перевищує 250 тисяч. Більше, ніж 4 тисячі українців мають синдром набутого імунодефіциту (СНІД). 

За січень-жовтень 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 12,6 тисячі випадків ВІЛ-інфекції, 3,5 тисячі випадків СНІДу та 1,6 тисячі випадків смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

На Тернопільщині за січень-жовтень зареєстровано: 50 випадків ВІЛ-інфекції (4,8 на 100 тис населення); 21 випадок СНІДу (2,0 на 100 тис населення); 8 випадків смерті від СНІДу (0,8 на 100 тис населення)

На 1 жовтня цього року на Тернопільщині – 752 ВІЛ-позитивних осіб та 107 хворих на СНІД, які перебувають на обліку у закладах охорони здоров’я. 

Важливо вчасно виявляти ВІЛ. Швидкий тест можна безоплатно зробити у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу тощо. Це безболісно, потребує лише краплі крові та 15 хв часу. Також зараз існує інноваційний спосіб тестування на ВІЛ: оральний тест. Його можна пройти, не виходячи із дому. Замовити тест можна безкоштовно через сайт.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares