Назавжди 31: на Тернопільщині провели в останню дорогу воїна Василя Рошка

Назавжди 31: на Тернопільщині провели в останню дорогу воїна Василя Рошка

Василь Рошко – уродженець мальовничого села Гуштинка Скала-Подільської громади. Вже змалку на плечі хлопця лягло чимало дорослих проблем. Зростав хлопець працьовитим, відповідальним, добрим. Трагічна смерть передчасно забрала від сім’ї батька, тож на плечі Василя, як найстаршого з дітей, лягла турбота за молодших сестер та братів, в усьому мусив допомагати матері. 

  Після закінчення Іванківської школи Василь навчався у Борщівському професійному ліцеї. Тривалий час працював у місцевому фермерському господарстві «Айва».

У  Василя було багато планів і мрій. Купив будинок, привів сюди молоду дружину, хотів плекати сад, дочекатися первістка… На жаль, мріям молодого українця не судилося здійснитися.

Коли розпочалася повномасштабна війна, Василь одразу пішов захищати Україну і нас з вами. Воював на передовій. Не оминула захисника й пекельна Донеччина, Бахмут, де ведуться страшні бої з російськими окупантами. 14 травня 2023 року старший солдат, навідник мотопіхотного відділення мотопіхотної роти  однієї з військових частин Збройних Сил  України Василь Романович Рошко загинув.

Ніколи більше не обійме сина мама, вдовою залишилася молода дружина, у скорботі сестри та швагри, молодші брати та сестричка, племінники, рідні та близькі.

Про це повідомили у Скала-Подільській громаді. 

«Мешканці громади ще не встигли відправити в останню дорогу солдата Руслана Пісецького,  як надійшла трагічна  звістка ще про одну жахливу втрату –  загибель воїна Збройних Сил України, нашого земляка Василя Рошка. Його життя обірвалося на передовій  лінії оборони країни з російськими загарбниками.    

     Депутатський корпус селищної ради, виконавчий комітет, працівники апарату та я особисто висловлюємо слова щирого співчуття рідним та близьким старшого солдата, навідника одного з мотопіхотних батальйонів Василя РОШКА,  уродженця села Гуштинка. Йому завжди буде 31 рік. Розділяємо біль вашої непоправної втрати та схиляємо голови у глибокій скорботі.

   Дорогі рідні,  безмірна  ваша втрата, сумуємо разом з вами.  Ми пишаємося, що формування справжнього чоловіка, патріота відбувалося в українській родині. Воїн Василь Романович, проявляючи мужність та вірний воїнській присязі, загинув 14.05.2023 року під час мінометного обстрілу, виконуючи  бойове завдання на одному з напрямів супротиву на Донеччині.

   Просимо Господа прийняти  світлу душу Василя до Царства Небесного», – написав на сторінці Скала-Подільської селищної ради голова Ігор Лобода. 

 Кортеж з тілом Героя зустрічали у двох громадах – Борщівській та Скала-Подільській. Земляки на колінах, з квітами та запаленими лампадками  віддавали останню земну шану своєму захиснику.

 До рідної Гуштинки Василь повернувся 19 травня – назавжди. Мешканці Іванкова та довколишніх сіл також зустріли траурну процесію  навколішки з квітами та запаленими лампадками. До сільського клубу  домовину внесли військові побратими Василя у супроводі  рідних, численних знайомих, сусідів та колишніх колег.

«20 травня відбувся чин поховання, який  здійснили священники Української греко-католицької церкви начолі з вікарієм-генеральним секретарем Бучацької єпархії УГКЦ о. Віталієм Заболотним. Він виголосив прощальне слово, у якому, зокрема, наголосив, що полеглий воїн Василь боронив Україну – це значить нас усіх. Молодий вік загиблого  дає йому право на прощення  земних вчинків. Наш земляк свідомо став до військових лав задля оборони рідної української землі, своєї сім’ї, родини від російських посіпак.

 Місцевий парох о.Олег Косован підкреслив доброту, працьовитість Василя. Трагічна смерть передчасно забрала від сім’ї батька, тож на його плечі, як найстаршого з дітей, лягла відповідальність за молодших сестер та братів, в усьому мусив допомагати матері. Складав плани на майбутнє – купив будинок, привів сюди дружину, хотів плекати сад, дочекатися первістка…

 До Небесного Легіону Воїнів Світла прямує душа ще одного нашого земляка.     Хай рідна земля буде йому легкою, а Господь відчинить врата Царства Небесного. Молімося за його душу, пам’ятаймо про нього. Герої не вмирають!» – оприлюднили у Скала-Подільській громаді. 

Щирі співчуття рідним висловив і  Другий-відділ Чортківського Ртцк-та-сп.

«З глибоким сумом повідомляємо, що кровопролитна війна з російськими окупантами забрала ще одне життя захисника-патріота, жителя села Іванків Скала-Подільської територіальної громади. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героя, який віддав життя захищаючи Україну.

Щирі співчуття рідним та близьким, розділяємо біль їх непоправної втрати.

Нехай Господь прийме його світлу душу і оселить там, де праведні спочивають. Вічна пам’ять та слава Герою!»

Тепер Василь оберігатиме Україну та найдорожчих його серцю людей з небес. Вічна пам’ять і безмежна слава Герою!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *