Побувала минулої суботи у Гримайлові Гусятинського району і вкотре пересвідчилася: проблеми у простих українців до болю схожі. Безробіття, маленькі зарплати і мізерні пенсії, недоступність медичних послуг, бездоріжжя і надія, щоб вижити, хіба на самих себе. До цього додалася нова велика біда: хлопців з Гримайлова, як й інших сіл, забирають на Схід. Рідні щодня, щохвилини моляться і просять Бога, аби повернув їхніх дітей додому живими з цієї жахливої війни.
Тому приїзд медиків – фахівців із спеціалізованих клінік Києва та Чернівців для обстеження населення, організований благодійним фондом «Апостол» у рамках проекту «Добро – людям», став по-справжньому краплиною доброти для жителів Гримайлова та довколишніх сіл. Матусі з малюками поспішали на огляд до педіатра, літні жіночки та чоловіки – до офтальмологів, ще хтось – аби здати аналізи й одразу отримати їх результати.
Медсестричка Гримайлівської дільничної лікарні Оксана Лесницька записує усіх охочих потрапити на прийом до лікарів. А самі люди тим часом у тихій розмові обговорюють прожите нелегке минуле, теперішні дні, серед яких теж багато проблем і смутку. Того дня у лікарні зустріла Дарію Хрупалик, маму Петра Хрупалика, бійця 51-ї механізованої бригади на Луганщині. «Наш ДЕНЬ» писав про цих хлопців, які під нищівним вогнем ворожих «Градів» перейшли на територію Росії. Коли ж одразу повернулися, їх звинуватили у дезертирстві і віддали під суд. Пані Дарія разом з іншими матерями вдячна за підтримку і допомогу народному депутату Михайлу Апостолу, який активно сприяє у тому, щоб їхні сини повернулися додому. А загалом, каже жінка, з їхнього села разом з її Петром на війну пішли шестеро хлопців. Це – Володя Ліпський, Андрій Форостій, Володя Хаєцький, Олександр Синьовський, Іван Забавський.
76-річна Ванда Володимирівна Капуля із Паївки згадує тяжкі роки праці у колгоспі на буряках, де втратила здоров’я і молоді роки. Ветеран праці, а пенсія – мінімальна. «Добре, – каже, – що хоч наш депутат отак допомагає. А взагалі, було б добре, аби відновили роботу лікарні, бо залишили лише поліклініку. А люди навіть не завжди мають за що доїхати до області чи до району, не те, що лікуватися там». Пані Ванду підтримує у цьому і Ганна Стефанівна Лядик із Красного, й інші присутні.
Люди одразу заходили і в центр з надання допомоги хворим, інвалідам, малозабезпеченим, дітям-сиротам, що діє під патронатом благодійного фонду «Апостол». Хтось вибирав собі одяг чи взуття, хтось інвалідний візок-ходунки.
Взагалі, як зауважує народний депутат Михайло Апостол, діє уже вісім таких благодійних центрів. У них люди отримують ліки, продукти, одяг, інвалідні візки, слухові апарати. По лінії фонду у лікувальні заклади області завезли 52 функціональні ліжка, найближчим часом планується ще 20.
…А сонечко щедро пригрівало червоні грона калини, що росте на подвір’ї лікарні. Гралися діти. Звичайний вихідний день. Найголовніше – мирний, з людським теплом і небайдужістю до чужих проблем.
Зіна КУШНІРУК.