Один працюючий українець утримує двох непрацюючих

Один працюючий українець утримує двох непрацюючих

Тіньовий фонд оплати праці в Україні оцінюється у близько пів трильйона гривень на рік, одна зайнята людина фактично утримує двох, що не працюють. Про це перший віцепрем’єр – міністр економіки Олексій Любченко розповів під час форуму «Україна 30. Трудові ресурси», пише «Економічна правда».

Із посиланням на реєстр фізосіб-платників податків Любченко зазначив, що 11,3 мільйона громадян отримали офіційну заробітну плату торік. Майже 11 мільйонів не отримали жодного доходу. Також є понад 11 мільйонів пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від громадян, що легально працюють. 

«Тобто маємо за рахунок одного офіційно працюючого утримання двох непрацюючих. І всі ці категорії рівно користуються суспільними благами: медициною, освітою, інфраструктурою, субсидіями, пільгами», – додав Олексій Любченко.

Він зауважив, що згадані близько близько пів трильйона гривень на рік це «це кошти, за рахунок яких ми можемо розвивати стратегічні проєкти, підвищувати заробітні плати, пенсії та соціальні стандарти.

Такі диспропорції лише «підсвітила» коронакриза – йдеться про дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares