«Олена не прийшла додому»: тернополянам покажуть щемливу прем’єру

У сучасній українській п’єсі, кажуть в обласному драмтеатрі, кожен зможе впізнати себе

Три місяці й майже весь акторський склад готували нову виставу «Олена не прийшла додому». Її покажуть у Тернопільському академічному драмтеатрі імені Тараса Шевченка на завершення театрального сезону. Наразі там тривають останні приготування. На генераьну репетицію потрапили і журналісти «Нашого ДНЯ».

Автор п’єси – драматург родом із Києва Олександр Володарський. У 1990-ті роки він працював заступником першої в Україні гумористичної газети «Блін». Заснував у газеті «Київські відомості» гумористичний відділ «Клуб Голохвостова». Написав сценарій мультфільму «Ішов трамвай 9-ий номер»,  за який отримав приз «Срібний Ведмідь» на Берлінському кінофестивалі в 2002-му році.

Вистава «Олена не прийшла додому» написана декілька місяців тому. Режисер і актори, які втілили постановку в Тернополі, розповідають, що в ній – усе те, що оточує нас в буденності, близьке кожному, адже все це відбувається з нами.

На тернопільській сцені п’єсу взявся «оживити» заслужений діяч мистецтв України, режисер драмтеатру В’ячеслав Жила.

– Автор п’єси Олександр Володарський – це той автор, який писав монологи для Аркадія Райкіна, зірок естради, – розповідає він. – Зараз багато його п’єс задіяні  по театрах Україи і за кордоном. Ми взяли його нову роботу, це – найсвіжіша українська п’єса про наше життя-буття. За жанром – комедія. Комедія – єдиний жанр, який нам розказує правду про нас. Бо всі ми маємо недоліки, всі ми якісь дивні, і про це будемо говорити.

На сцені театрали втілили дві новели, об’єднані єдиним спільним меседжем про всепереможну силу любові. Стосунки батьків та дітей, чоловіків і жінок, щоденна рутина – усе це зрештою змінює саме вона. Любов, що після життєвих перипетій приводить нас до особистих хепі-ендів.

– Вистава про любов, про несподівані зустрічі, які у нас в житті відбуваються, часом смішна, часом – щемлива, – каже В’ячеслав Жила. – Це буде цікаво, мені здається, усім наших глядачам, і молодшим, і старшим, бо зачіпає наші сімейні стосунки. Ми забуваємо, що щастя з нами поруч. І часто не помічаємо цього.

Прем’єра вистави «Олена не прийшла додому» відбудеться 9 червня. До речі, у Черкасах цю виставу поставили трішки раніше. Там вона мала величезний успіх.

Катерина ГРИЦИШИН.

Фото Миколи Шота

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares