Особливості металевої мозаїки

Особливості металевої мозаїки

Мозаїка з металу вважається модним та новим варіантом обробки порівняно з іншими. У мозаїки з металу багато плюсів, окрім бездоганного та ефектного зовнішнього вигляду. Усі, хто цінує оригінальні та нестандартні рішення, обов’язково оцінять металеву мозаїку як декор. До того ж мозаїка з металу не боїться перепадів температур. Враховуючи сучасні виробничі технології, металева мозаїка зустрічається в різному кольорі.

Будова мозаїки з металу

Металеву мозаїку при облицюванні розкладають особливим чином. Будова деталей, висота яких до 5 мм, відрізняється. Жорсткість конструкції забезпечується особливою будовою. Викладати мозаїку з металу можна не лише на плоскі, а й на криволінійні поверхні. Найчастіше виготовляють елементи з нержавійки, іноді напилюють бронзу, латунь чи мідь. Зустрічаються навіть мозаїчні деталі із напиленням із срібла чи золота.

Користувальницькі якості металевої мозаїки:

  • довговічна;
  • хімічно стійка;
  • гігієнічна;
  • водостійка;
  • вогнетривка.

Найдоречніше виглядає металева мозаїка у просторі зі стилістикою Хай Тек. Її також поєднують із склом, керамікою. З огляду на особливість металевої мозаїки не іржавіти, її укладають у ванних та на кухнях, басейнах. Металева мозаїка невибаглива у догляді, її можна мити чим завгодно, уникаючи абразивних частинок, щоб не подряпати. Бажано прикрашати мозаїкою з металу стіни, тому що влітку вона здатна нагріватися, а взимку дуже холодна.

Оригінальні ідеї

Мозаїка з алюмінію трапляється рідко, тому що матеріал м’який. У той самий час алюмінієва плитка має оригінальність, криволінійні форми. Алюміній не боїться корозії, не іржавіє. Найчастіше при виготовленні металевої мозаїки використовують нержавіючу сталь. Навіть мала товщина не є перешкодою для високого ступеня міцності. Тому облицювання з металевої мозаїки важить мало, а механічні пошкодження їй не страшні.

Загальні відомості про металізм

Мозаїка з металу чудово поєднується з сучасними дизайнерськими та архітектурними тенденціями, вважається найкращим видом декоративного оздоблення, має практичні властивості. Нею легко обробляють навіть вигнуті і круглі поверхні. За стандартом зустрічається як у вигляді дрібних деталей, так і в зібраних заготовках, в яких присутні від 30 до 50 елементів. При використанні шаблонів можна заощадити час на облицюванні.

Для оздоблення стін у басейнах застосовують металеву мозаїку з нержавійки з посиленими корозійними властивостями. На неї наносять спеціальний захисний шар, який розрахований на постійний контакт з водою. У той самий час він погано переносить вплив сонячними променями.

Експлуатаційні характеристики

Чим пояснити підвищений попит на металеву мозаїку? Все дуже просто – особливими властивостями нержавіючої сталі, включаючи стійкість до механічних пошкоджень. Подряпини на металевій мозаїці не залишатимуться, в той же час її поверхня довгі роки буде цілісною та гладкою. Догляд за мозаїкою з металу можливий навіть кислотосодержащими засобами, але без абразиву.

Метал має одну чудову особливість – перешкоджає розмноженню шкідливих мікроорганізмів навіть у вологому середовищі. Тому металева мозаїка вважається гігієнічною, використовується в басейнах. При належному догляді вона тривалий час не темніє і втрачає зовнішньої привабливості. Це впливає на термін її придатності.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *