Періодичне голодування подовжує молодість

Періодичне голодування подовжує молодість
Медики радять відмовлятися від їжі на 16 годин у розвантажувальні дні

Сучасні медичні дослідження підтверджують, що здоровий спосіб життя, зокрема, збалансоване харчування та періодичне голодування є запорукою гарного самопочуття навіть у зрілі роки. Про це повідомляється на сайті Центру громадського здоров’я України.

«Білки, жири і вуглеводи мають бути присутні в щоденному раціоні. Обов’язково необхідно включати до кожного прийому їжі овочі. Фруктам і ягодам слід віддавати перевагу в першій половині дня. Вважається, що найбільшу користь приносять рослинні продукти, вирощені в тому регіоні, де ви живете. Тому їжте сезонні овочі, робіть заготовки на зиму в морозильній камері. А ось від маринованих та консервованих продуктів краще відмовитися через великий вміст солі», – рекомендують медики.

Подовжує молодість організму та запобігає розвитку серйозних хвороб лікувальне голодування.

«На користь голодування наводять факт зниження рівня цукру в крові завдяки відмові від їжі і, як наслідок, зменшення ризику захворіти на цукровий діабет. Обмеження в раціоні знижують рівень вісцерального жиру, усувають запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, перешкоджають розвитку онкозахворювань», – наголошують лікарі.

Вони зазначають, що найлегший спосіб влаштувати розвантажувальний день — використання так званої інтервальної дієти, системи 16/8.

«Протягом 8 годин ви можете вживати їжу, а решту доби голодуєте. Оптимально, щоб період голодування частково припадав на час сну. Наприклад, о 08:00 — сніданок, о 12:00 — обід, о 16:00 — вечеря. Наступний прийом їжі буде через 16 годин — о 8 ранку. Деякі дослідження пов’язують активне довголіття з помірним режимом харчування: 3-4 рази на день із вечерею за 4 години до сну», – зазначають медики.

Також варто виключити із раціону шкідливу їжу, зокрема, ту, що містить багато цукру (солодкі напої, випічка та інші кондитерські вироби). Природні джерела цукру (фрукти, мед) слід уживати контрольовано. Також варто обмежити вживання ковбас, сосисок, фаст-фуду.

«Для профілактики захворювань серця необхідно займатися фізичною активністю щонайменше 150 хвилин на тиждень. Однак, якщо у вас сидячий спосіб життя, варто рухатися не менше години на день. Здоровий сон подовжує молодість, тому що в нічні години працює гормон, що нейтралізує окислювальні процеси в організмі. Лягайте спати до 22:00, оптимальна тривалість нічного відпочинку становить 7-8 годин», – радять лікарі.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares