Петро ЛАНДЯК: “Влада Тернопільщини мала б залучати представників бізнесу і підприємництва до спільної підтримки ЗСУ”

Петро ЛАНДЯК: “Влада Тернопільщини мала б залучати представників бізнесу і підприємництва до спільної підтримки ЗСУ”

Британське видання The Economist опублікувало інтерв’ю з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Які висновки мають зробити українці, розмірковує тернопільський підприємець, політик і громадський діяч, голова  ГО «Українська народна варта» Петро Ландяк. 

Деякі експерти і журналісти вважають, що  головною метою  інтерв’ю був посил  до західних партнерів: ДАЙТЕ ЗБРОЮ. Для цього  наш Головнокомандувач коротко, але точно охарактеризував сьогоднішню  військову ситуацію.

Це добре, коли нам з-закордону  дають різну допомогу: і новітню високоточну зброю, і ліки, і зимове спорядження. А що ми на загал робимо для ПЕРЕМОГИ, звичайно, крім тих, хто на фронті чи щирих  ВОЛОНТЕРІВ? Чи достатньо прикладаємось до Перемоги над ворогом?
Вчора спілкувався з одним із волонтерів, а  знаю його багато років. Він, будучи пенсійного віку, проговорився мені, що перечислив  на нашу армію 500 тис. грн. І зробив це так, що навіть дружина не знає, бо  вона також пенсійного віку і може часом його  не зрозуміти, хоча дуже вболіває за долю країни…

Тому в цілому погоджуюсь з тим, що треба просити та у правильній формі навіть вимагати від країн Заходу допомогу, адже Україна захищає не лише себе, а є своєрідним буфером для Європи. Водночас у мене є запитання: чому з приводу цієї допомоги  так СКРОМНО ДІЮТЬ ОБЛАСНІ  ВІЙСЬКОВІ АДМІНІСТРАЦІЇ УКРАЇНИ?

Адже  ніде не читав і не чув, щоб на системному  рівні обласна влада  збирала представників бізнесу і підприємництва і спільно з ними  розробляла плани-графіки щомісячних додаткових  ПОСИЛЬНИХ  внесків на рахунок Збройних Сил  України.
Для  прикладу, в 90-их роках минулого століття курс національної валюти в Південній Кореї рятували всією  країною. Люди з дому приносили золото і цінні речі для недопущення обвалу їхньої валюти.

Зі слів Валерія ЗАЛУЖНОГО армії потрібно 300 танків , 700 БМП, 500 гаубиць. Скільки цієї зброї можна купити за спільнозібрані народні гроші???
Сьогодні організовують збір коштів  артисти чи інші громадяни, а влада на місцях чомусь такий  клич не подає…

Особисто відчуваю, що далеко не всі підприємці та бізнесмени  прикладаються до ОБОРОНИ країни.

При цьому  представники влади різних рівнів і гілок  мають по-іншому, як звикли, вести свою роботу,  бо в країні триває  ВІЙНА(!!!). На жаль,  надходить  інформація, що змін в роботі окремих  високопосадовців МАЙЖЕ немає, а часто  ЗОВСІМ немає…

А ПЕРЕМОГА НАД  ВОРОГОМ ВИМАГАЄ ЖЕРТОВНОСТІ ТА ДОКОРІННИХ ЗМІН.

P.S.  Фірма, якою я управляю, ще з 2014 року  перераховує  кошти на рахунок Збройних Сил України,  бо розуміємо, що Міністерство оборони комплексно і системно має знати потреби армії і  вирішувати їх найбільш професійно. Тому і спрямовує гроші саме на рахунок ЗСУ.
І цього року, від початку війни, ми перерахували ряд сум на рахунок армії, хоча не вважаю за потребу це надто рекламувати. Якщо буде в цьому доцільність – тоді скажу.
При цьому ми також допомагаємо нашим воїнам безпосередньо або через  волонтерів.

P.P.S. Я недаремно згадав у тексті про пенсіонера, який віддав для ЗСУ 500 тисяч. Бо мій головний висновок після інтерв’ю Залужного сформулюю так: просити, чи вимагати військової підтримки у Заходу потрібно. Але іноземні партнери будуть допомагати активніше і ефективніше, коли не сумніватимуться у тому, що і українські громадяни самі, хто чим може, підсилюють свою армію. Це надзвичайно важливо!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *