Підживлюємо малину восени, щоб отримати гарний врожай

Підживлюємо малину восени, щоб отримати гарний врожай

Чому потрібен калій, як врятувати кущі від морозів і навіщо потрібен попіл

У період розвитку і плодоношення чагарники малини забирають із землі поживні речовини. Щоб наступного року рослина знову виросла, необхідно восени підгодувати малину.

Слід видалити бур’яни під кущами і перекопати ґрунт у міжряддях, обрізати застарілі, сухі пагони і лише тоді переходити до підгодівлі малини, яка проводиться наприкінці літа — на початку осені. Ремонтантну малину треба добре підживити і підготувати до зимового періоду у жовтні-листопаді, оскільки ці рослини у вересні плодоносять.

Перегнилу гнойову масу і компост треба додати у ґрунт перед перекопуванням у кількості одного разу на 3-4 роки. На одному квадратному метрі розташовуйте не більше як 5 кг добрива. А торф щороку застосовуйте для мульчування. Таким чином, відбувається захист кореневої системи від холоду і до того ж ґрунт збагачується корисними речовинами, зберігається його вологість протягом тривалого часу.

Курячий послід краще використовувати з особливою обережністю, оскільки добриво занадто висококонцентроване. Щоб не завдати шкоди малиннику, розведіть його рідиною у відповідній пропорції 1:20. Після цього приготованим розчином проведіть полив, рівномірно проливаючи ґрунт у міжряддях.

Після збору ягід застосовуйте попіл для відновлення запасу калію і зниження кислотності ґрунту. Візьміть просіяний дерев’яний попіл  і насипте її у пристовбурові кола усіх кущів.

У осінньому добриві може бути безліч різних мікроелементів. Обираючи склад, звертайте увагу на те, щоб у складі була мінімальна кількість азоту, оскільки елемент впливає на розвиток рослини. А ось препарати з вмістом фосфору і калію просто необхідні, і їх треба застосовувати для підгодівлі. Радимо використовувати суперфосфат і сульфат калію. Калій допомагає підвищити холодостійкість культури. Сульфат калію (40 г) додайте разом з суперфосфатом. Фосфорне добриво можна замінити калімагнезією (25-30 г на кущ). Під час обробки молодих кущиків дозу зменшуйте удвічі.

Осінню також краще саджати малину. При цьому додавайте у ґрунт і мінеральні, і органічні добрива. На один квадратний метр землі внесіть перегнилий гній (10 кг) або готовий компост у тій самій кількості, а також кальцій і фосфор у однаковій пропорції (по 20 г). Усі інгредієнти розсипте по землі, зверху додайте органіку, ґрунт перекопайте і саджайте малину. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *