Плотичу, що на Тернопільщині, об’єднали щира молитва, спортивні змагання та українські пісні (ФОТО)

Плотичу, що на Тернопільщині, об’єднали щира молитва, спортивні змагання та українські пісні (ФОТО)
Одним з найефективніших засобів зміцнення здоров’я та виховання молоді є, безсумнівно, фізична культура і спорт. Для його розвитку ФГ «Вікторія–92» приділяє достатньо уваги та вкладає для цього значні кошти в тих селах, де орендує землі. Щорічно організовує серед молоді сільські спартакіади, дитячі футбольні турніри, різносторонні культурно-масові дозвілля.

Наприкінці червня у Плотичі ФГ «Вікторія–92» вкотре організувало святкування Дня села. Родзинкою дійства стала сільська спартакіада, яка цього року відбулася втретє. Святкові заходи розпочав молебнем парох села  о. Богдан Зінченко з участю церковного хору. Отець Богдан також відзначив духовне значення святкування Дня села для Плотичі та головну роль у цьому ФГ «Вікторія–92» і його керівника Петра Івановича Пеляка. Побажав йому і трудовому колективу Божої благодаті, міцного здоров’я, плідної праці. Від парафіяльної громади дякував Петру Івановичу, його заступникам Олександру Пеляку, Федору Головацькому, Олегу Дмитришену за вагомий внесок у розвиток духовного життя і фізичної культури у селі.

Сам Петро Пеляк наголосив, що господарство і надалі  підтримуватиме розвиток сільського спорту. Присутній на святі голова Козівської районної ради Петро Йосипович Репела відзначив значний внесок ФГ «Вікторія–92» у меценатську діяльність Петра Івановича. Також  розпочато фермерським господарством зведення спортивного комплексу в сусідньому селі Будилів.

Учасників свята привітали піснями та віршами юні таланти місцевої школи  Ліза Ванджура, Степан Карбунишин, Галя Бойко, Наталя Гуменна, Артем Кучер і вручили від сільчан пшеничний коровай  голові ФГ «Вікторія–92» Петру Пеляку, за що він їм щиро дякував. А вони на завершення душевно відобразили любов плотичанців до свого села і рідного краю поетичними словами:

Село наше рідне у тихім розмаї,

Ми пісню веселу про нього співаєм.

Лежить воно тихо

при Стрипі в долині,

Немов би сховалось,

як пташка в калині.

Ведуча святкової програми Тетяна Лабівська і сільський голова Світлана Савич урочисто відкрили День села.  Команди розпочали змагання з міні–футболу, волейболу, баскетболу, армреслінгу, перетягування линви.  Вирувало життя й на дитячому майданчику, де малеча охоче вивчала ігрові атракціони.

На території спортивного майдану також розмістилися пункти місцевої торгівлі. Людно було біля намету ФГ «Вікторія–92», де учасників свята безкоштовно частували холодним пивом, квасом, водою, соками та смачним морозивом.

Тим часом на ігрових майданчиках до кінця дня тривали цікаві спортивні протистояння. Головний суддя змагань Ігор Кулька врешті підвів підсумки спартакіади. Переможцем стала команда «Молодіжна», друге місце зайняла команда «Дорослі», третє – «Ветерани», а четверте – «Юнацька». Привітати плотичанських спортсменів із спартакіадою приїхав народний депутат, голова Федерації футболу області Тарас Юрик. Він із головою ФГ «Вікторія–92» Петром Пеляком, його заступником Олександром Пеляком, сільським головою Світланою Савич вручили переможцям та учасникам спортивних змагань перехідні кубки, медалі, грамоти, грошові винагороди.

Після закінчення спортивних змагань на сцені майдану розпочався концерт учасників сільської художньої самодіяльності, підготовлений  Галиною Ясінецькою. Зачаровували публіку пісні аматорів – сестер Вікторії і Дарії Ясінецьких, Вікторії Стрижак, Вікторії Штамбурської, Тетяни Садівник, Мар’яни Остапчук, Марії Іваськів і Дмитра Ясінецького, жіночого вокального ансамблю у складі Галини Ясінецької, Ольги Козицької, Марії Кулин, Лесі Стадник. Гучними оваціями супроводжувалися пісні нинішнього жителя Канади Богдана Дубового, чиє родове коріння з Плотичі. Смішили глядачів гуморесками та жартами Леся Галай і Олег Дядьо. Захоплювала плотичанців і гостей своїм ніжним голосом тернопільська співачка Надія Гураль. Люди веселились, танцювали, співали, а луна від пісень розносилася над Стрипою до пізньої ночі. Після концерту на майдані почалася молодіжна розважальна дискотека під музику DJ FALYA. Веселі та щасливі плотичани  розходилися додому,  дякуючи організаторам свята за чудовий відпочинок.

Іван ДУФЕНЮК, Козівський район.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares