Поблизу Почаєва виявлено 15 стихійних сміттєзвалищ

Поблизу Почаєва виявлено 15 стихійних сміттєзвалищ

Фахівці ДЕІ у Тернопільській області продовжують проводити планові перевірки органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Зокрема, під час обстеження території Почаївської громади Кременецького району виявлена низка порушень в управлінні відходами.

Як повідомили у Державній екологічній інспекції області, на території сіл Старий Почаїв, Лідихів, Будки, Комарівка, Лосятин та Старий Тараж виявлені місця систематичного складування різного роду відходів (пластикові пляшки, скло, залишки будівельних відходів), результатом яких стало утворення 15-ти стихійних сміттєзвалищ.

Загальна площа засмічень на території громади становить понад 3 тисячі м кв.

За результатами обстеження інспекцією підготовлено та направлено на адресу Почаївської міської ради вимогу, якою зобов’язано ліквідувати стихійні сміттєзвалища, а також вживати заходів щодо попередження таких порушень у майбутньому.

​Принагідно в інспекції нагадують: пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі: організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення; забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів; організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів; надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.

Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений, здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами».

Згідно зазначеної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів належать до компетенції органу місцевого самоврядування.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *