Подаруйте книгу школярам Луганщини (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Школярі Рубіжного з отриманими підручниками.

У Тернополі збирають книжки українською мовою для шкіл і бібліотек Луганщини. Організатор акції – тернополянка Ірина Скасків, яка підтримує дружній зв’язок з волонтеркою з Рубіжного на Луганщині.

Школярі 15-ї школи ліцею упаковують книги.

Книги від школярів 15-ї школи-ліцею Тернополя.

Ірина Скасків готує до відправки вже другу партію україномовних книжок. Ще взимку до неї звернулася Юлія Носарєва із Рубіжного з проханням допомогти доукомплектувати українськими підручниками одну із тамтешніх шкіл. За сприяння Тернопільської міської ради збір пройшов успішно і близько 200 підручників з інформатики й світової літератури, а також художніх книжок поїхали на Донбас. Організувати відправлення допомагала волонтерка Христина Феціца. Після успішного старту тернополянка вирішила продовжити роботу з постачання літературою бібліотек і шкіл на Сході України.

Книжковий подарунок від Струсівських школярів.

Книги від Струсівської школи-інтернату.

– Приємно, що там хочуть читати українські книжки, – зазначає Ірина Скасків. – Школярі навіть надіслали нам відеоподяку. Тому закликаю усіх небайдужих підтримати нашу акцію. Адже у багатьох вдома знайдеться декілька художніх книжок, які ніхто не читає. А забезпечити Донбас українською літературою – зараз дуже актуально та важливо.

Відправка книжок.

У травні вдалося зібрати багато книг, а також навіть м’які іграшки, ігри, пізнавальні журнали, розмальовки тощо. На окремих локаціях з’явилися небайдужі, які почали координувати збір літератури. Зокрема Наталя Врублевська-Загородна в школі-ліцеї №15 Тернополя, Оксана Бурега в Струсівській санаторній школі-інтернат. Вже наступного тижня книги поїдуть на Схід, щоб школярики Луганщини на канікулах читали цікаві книги українською мовою.

– Необов’язково звертати гори, щоб допомогти східним регіонам України, – каже Ірина Скасків. – Навіть маленька справа може виявитися суттєвою допомогою тим, хто цього потребує.

Охочі долучитися до акції можуть звертатися за телефоном 097 0714205 (Ірина Скасків) або ж сконтактуватися з волонтеркою у фейсбуці на її особистій сторінці.

Максим СКАСКІВ.

Фото Х. Феціци.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *