Подаруйте книгу школярам Луганщини (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Школярі Рубіжного з отриманими підручниками.

У Тернополі збирають книжки українською мовою для шкіл і бібліотек Луганщини. Організатор акції – тернополянка Ірина Скасків, яка підтримує дружній зв’язок з волонтеркою з Рубіжного на Луганщині.

Школярі 15-ї школи ліцею упаковують книги.

Книги від школярів 15-ї школи-ліцею Тернополя.

Ірина Скасків готує до відправки вже другу партію україномовних книжок. Ще взимку до неї звернулася Юлія Носарєва із Рубіжного з проханням допомогти доукомплектувати українськими підручниками одну із тамтешніх шкіл. За сприяння Тернопільської міської ради збір пройшов успішно і близько 200 підручників з інформатики й світової літератури, а також художніх книжок поїхали на Донбас. Організувати відправлення допомагала волонтерка Христина Феціца. Після успішного старту тернополянка вирішила продовжити роботу з постачання літературою бібліотек і шкіл на Сході України.

Книжковий подарунок від Струсівських школярів.

Книги від Струсівської школи-інтернату.

– Приємно, що там хочуть читати українські книжки, – зазначає Ірина Скасків. – Школярі навіть надіслали нам відеоподяку. Тому закликаю усіх небайдужих підтримати нашу акцію. Адже у багатьох вдома знайдеться декілька художніх книжок, які ніхто не читає. А забезпечити Донбас українською літературою – зараз дуже актуально та важливо.

Відправка книжок.

У травні вдалося зібрати багато книг, а також навіть м’які іграшки, ігри, пізнавальні журнали, розмальовки тощо. На окремих локаціях з’явилися небайдужі, які почали координувати збір літератури. Зокрема Наталя Врублевська-Загородна в школі-ліцеї №15 Тернополя, Оксана Бурега в Струсівській санаторній школі-інтернат. Вже наступного тижня книги поїдуть на Схід, щоб школярики Луганщини на канікулах читали цікаві книги українською мовою.

– Необов’язково звертати гори, щоб допомогти східним регіонам України, – каже Ірина Скасків. – Навіть маленька справа може виявитися суттєвою допомогою тим, хто цього потребує.

Охочі долучитися до акції можуть звертатися за телефоном 097 0714205 (Ірина Скасків) або ж сконтактуватися з волонтеркою у фейсбуці на її особистій сторінці.

Всеукраїнський конкурс журналістських матеріалів “Поспішай творити добро!”, ініційований благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

Максим СКАСКІВ, фото Х. Феціци.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares