Поляки висипали зерно з вагонів, хочуть блокувати кордон до квітня та пригрозили не пропускати українські автобуси

Поляки висипали зерно з вагонів, хочуть блокувати кордон до квітня та пригрозили не пропускати українські автобуси

Польські фермери, які блокують рух поблизу пунктів пропуску з Україною, заявили про плани продовжити протест ще на місяць – до квітня.

Про це заявив лідер організації аграріїв “Підкарпатське ошукане село”, яка блокує пункт пропуску “Медика-Шегині” Роман Кондрув в коментарі RMF24, передає Економічна правда.

“Ми загострюємо акцію протесту. Сьогодні я збираюся подати (документи – ред.) на продовження протесту на наступний місяць (протесту – ред.), він триватиме до квітня. Ми будемо це робити на ротаційній основі: фермери частково працюватимуть у полі, а частково будуть стояти на кордоні”, – сказав Кондрув.

Організатор акції наголосив, що чинний уряд не виконав своїх зобов’язань перед фермерами.

Також він додав: якщо протест аграріїв не принесе результату, а українська сторона блокуватиме кордон зі свого боку, то фермери можуть почати не пропускати пасажирські автобуси з України.

“Якщо ми вирішимо не впускати також автобуси, то буде дуже погано. Але, можливо, тоді наша влада нарешті шукатиме змістовні рішення”, – заявив Кондрув.

Сьогодні польські протестувальники відкрили люки двох українських вантажних вагонів, у яких було зерно. Відповідно, воно розсипалось на колії.
В “Укрзалізниці” зазначили, що потяг із зерном, яке розсипали протестуючи польські фермери мав пунктом призначення Німеччину, та не мав достявлятись у Польщу. 

Про це зазначила пресслужба “Укрзалізниці” на своїй сторінці у Telegram.

В “Укрзалізниці” зазначили, що український вантаж прямував до Німеччини транзитом через Польщу.

“Укрзалізниця чітко дотримується введеної у квітні 2023 року заборони на імпорт зернових вантажів до Республіки Польща та лише перевозить транзитом ці вантажі територією сусідньої країни. Усі вагони на кордоні перевіряють контролюючі органи Польщі, їх опломбовують. Це унеможливлює потрапляння українського зерна на ринок Польщі”, – зазначила пресслужба “Укрзалізниці”.

Зазначають також, що на станції “Медика” перебувають в очікуванні перевантаження близько 40 українських вантажних вагонів із сільськогосподарською продукцією. Про несанкціоноване втручання в роботу залізниці поінформовано Польські залізниці та посольство України в Польщі.

До слова, польських протестувальників-фермери підтримали мисливці.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *