Праведний гнів чи провокація: у Тернополі штурмували міську раду

Праведний гнів чи  провокація: у Тернополі штурмували міську раду

mmityng

Від ранку під стінами Тернопільської міської ради було гаряче. З  8-ої години кількасот активістів десяти громадських організацій міста прийшли під мерію. Люди вимагали від депутатів та міського голови прозорості у вирішенні земельних питань, оскільки сьогодні на сесії планували розглянути понад 200 земельних питань. Також вони закликали владу відмінити всі акції на 9 травня, аби уникнути провокацій.

Тернополяни обурені, що вже кілька років поспіль земля у місті розпродується та передається в оренду хаотично. Забудовуються паркові зони та набережна озера. Активісти громадських організацій Тернополя висунули низку вимог до міської влади і закликали відкласти вирішення спірних земельних питань.

mityng

На жаль, акцію не вдалося провести мирно. Перед ініціативною групою, яка хотіла ввійти у сесійну залу, зачинили двері. Це викликало обурення в натовпі. До міської ради принесли шини. Люди намагалися силою прорватися в приміщення та розбили скло у вхідних дверях. Активісти зайшли всередину, а невідомі розпилили сльозогінний газ.

Зберегти спокій у натовпі та захистити приміщення міської ради намагалися автомайданівці та представники Самооборони.

– Ми за те, щоб був порядок у місті й не було такого хаосу, як у ніч гніву, – зазначив голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький. – Не вистачало ще зараз тут поставити російський триколор і запросити Путіна. Представників ініціативної групи готові були впустити. Але протестувальники не витримали паузу, дев’ятеро  наших хлопців побили. Ми будемо з цим розбиратися і з`ясовувати обставини інциденту. Ми також підтримали звернення громадських організацій до міського голови щодо земельних питань, але давайте робити це цивілізовано. Не потрібно влаштовувати цирк у столиці Бандерштату. Коли ми були на з`їзді автомайданівців в Одесі, люди аплодумали нашому місту. Казали, що воно надзвичайно цивілізоване. Що тепер скажуть про нас?

mityngg

Водночас, представник ГО «УНСО» Олексій Станько зазначив, що активістів не впускали у міську раду представники «Максими» (охоронна фірма – прим. авт).

– Я пробував зайти першим, то мене попідруки вивели з міської ради, – сказав він. – Вважаю, що це нtнормально і людей спровокувало те, що була закрита міська рада. З початком сесії сюди прийшло багато правоохоронців та представники «Максими», які травили людей газом.

Напередодні міський голова Сергій Надал в ефірі одного з місцевих каналів заявив, що в Тернополі готуються провокації і він не виключає, що невідомі наматимуться захопити будівлю міськради. Під час мітингу люди висловлювали обурення тим, що очільник міста, мовляв, назвав тернополян сепаратистами лише через те, що вони вимагають прозорості у вирішення земельних питань і відстоюють свою позицію.

Врешті, міський голова вийшов до людей. Він повідомив, що депутати проголосували за створення спеціальної комісії, до якої увійдуть також представники громадських організацій та всі охочі.

– Представники комісії мають опрацювати та додатково вивчити питання, які сьогодні були озвучені, – зазначив Сергій Надал. –  Зокрема, щодо плану зонування міста, передачі гуртожитків за адресами Макаренка, 6 та Макаренка, 7, питання приватного підприємця Ліштаби та діяльності спортивно-картингового комплексу й інші озвучені проблеми.

За словами міського голови, усі пропозиції та зауваження комісії буде підготовлено на розгляд наступної сесії.

Він також зазначив, що наразі встановлюють розмір збитків, які завдали адмінбудівлі, і  люди, які спровокували протистояння, понесуть відповідальність згідно чинного законодавства.

Начальник обласного управління внутрішніх справ Василь Облещук повідомив, що міліція проведе перевірку. На мітингу, за його словами, порядок підтримували шістдесят правоохоронців.

mitynggg

mit

mitt

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *