Правильний догляд після стерилізації: як зміниться життя кішок

Стерилізація – поширена операція, яку проводять в кожній ветеринарній клініці. Хоч господарі і переживають за вихованців, морально їм важко бачити улюбленьця слабким і хворобливим, але кішкам складніше в цей період. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, вихованець швидше впорається і повернеться в норму. Але потрібно знати, що після закінчення операції життя кішки повинно змінитися – особливий догляд і активності стануть її постійними супутниками.

Правильний режим і раціон

Як тільки вихованцеві стане краще, прокинеться апетит. Тому заздалегідь потрібно подумати, про те, чим будете годувати його. Те, що було присутнє в раціоні раніше, тепер може нашкодити улюблениці. Навіть якщо тваринка буде наполегливо вимагати наповнити миску улюбленими ласощами, проявіть стійкість духу. Після операції потрібно дотримуватись деяких порад:

  • зменшіть порцію;
  • виключіть висококалорійну їжу;
  • не давайте молоко.

Їжа повинна бути поживною, містити необхідну кількість білка і обмежені вуглеводи. При цьому важливо дотримуватися балансу і забезпечити кішку достатнім запасом енергії.

Звичайно, враховувати всі нюанси при годуванні тварини після стерилізації важко, особливо якщо раніше це була натуральна їжа. Турботливі і люблячі господарі повинні підібрати корм, призначений спеціально для стерилізованих тварин. Це можуть бути вологі консерви для кішок або сухий пайок. Багато компаній виробляють спеціальний корм, в ньому дотримано баланс необхідних мікроелементів, вітамінів і мінералів.

Зверніть увагу, вибравши другий варіант, потрібно стежити за кількістю випитої води в день. Кішка повинні поглинати в 4 рази більше рідини, щоб сухі консерви нормально переварювалися. Переваги готових кормів незаперечні – не потрібно витрачати час, мити тарілки простіше, всі необхідні поживні речовини надходять в організм. Добре продумане меню зробить життя вашого вихованця щасливим і безтурботним.

Геть лінь і нудні будні

Стерилізовані кішки схильні до швидкого набору ваги через зміни гормонального фону. В першу чергу це контролюється харчуванням, але не варто забувати про рухливість. Якщо до операції ваш вихованець міг проспати ніч і день, зрідка вальяжно прямуючи поїсти, тепер такий режим протипоказаний.

Відвідайте найближчий зоомагазин і прикупити іграшки для улюблениці. Якщо ви не знаєте, що саме їй сподобається, почніть з мишки на мотузці. За допомогою цієї іграшки ви зможете змусити кішку стрибати і бігати.

Фінанси не завжди дозволяють обзавестися різноманітними дрібничками. У цьому випадку використовуйте звичайний лазер. Він продається в багатьох магазинах і коштує дешевше, ніж спеціальні іграшки. Кішки люблять ганятися за миготливої і швидко рухається точкою.

Будьте уважні до свого звіра, забезпечте йому правильний догляд, смачний і корисний раціон, тоді улюбленець ще довго буде дякувати вас ласкавим муркотіння за турботу.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares